Iki rugsėjo 11-osios vyriausybės skatinimo priemonėms išleido 11,7 trln. JAV dolerių – ši suma atitinka 12 proc. pasaulio BVP. Tai padidins biudžetų deficitus šiais metais iki vidutiniškai 9 proc. BVP, prognozuoja TVF.

„Valstybinės skatinimo priemonės visame pasaulyje – beprecedentės ir ryžtingos, ir jos labai svarbios siekiant išvengti tarptautinės finansų ir ekonominės krizės“, – „The Wall Street Journal“ cituoja TVF fiskalinių reikalų departamento vadovą Vitorą Gasparą.

Centriniai bankai taip pat parėmė ekonomikas tiek mažindami bazines palūkanų normas, tiek ir imdamiesi vyriausybių bei verslo obligacijų išpirkimo programų, kurių bendros apimtys siekia 7,5 trln. JAV dolerių.

Tuo tarpu, nepaisant rekordiškai didelės daugelio šalių skolų naštos, TVF ekspertai mano, kad „tęsti ir plėsti skatinimo priemones būtina, siekiant apsaugoti žmones, kurie susiklosčiusiomis sąlygomis negali užsidirbti pragyvenimui, taip pat siekiant suformuoti sąlygas sparčiam ekonominiam atsigavimui“.

TVF tikisi, kad pasaulinė skolų našta kitais metais stabilizuosis dėl žemų palūkanų ir laipsniško pasaulio ekonomikos atsigavimo.

Naujausiomis TVF prognozėmis, šiemet pasaulio BVP susitrauks 4,4 proc., o kitąmet augs 5,2 procento.