„Vertiname gerai, kad Vyriausybė pagaliau priėmė sprendimą, bet kas mums kelia nerimą ir kas nepatiko, tai išlyga, kad gruodžio mėnesį sprendimas bus peržiūrėtas, priklausomai nuo ekonominių prognozių. Visiškai neaišku, kokios yra tos blogėjančios prognozės, ką jos reiškia.

Ar kokio lygio turėtų būti blogėjančios prognozės, kad sprendimas būtų peržiūrėtas, kaip jis bus peržiūrimas. Jeigu šis sprendimas reiškia, kad vėl (MMA – ELTA) klausimo sprendimas bus nukeliamas, tai jokios pridėtinės vertės darbuotojui nėra. Pakilimas sveikintinas, tik ta išlyga mums yra šiek tiek nesuprantama“, – Eltai teigė I. Ruginienė.

Tuo tarpu Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas džiaugiasi, kad Vyriausybė atsižvelgė į darbdavių konfederacijos siūlymus palikti galimybę dar kartą persvarstyti MMA didėjimą kitąmet.

„Mes džiaugiamės, kad Vyriausybė atsižvelgė į mūsų pasiūlymus ir visgi paliko galimybę dar kartą persvarstyti, ar yra galimybė didinti MMA. Manau, tada mes dar grįšime prie klausimo, ką daryti su sektoriais, kurie labai stipriai nukentėjo (...). Jei trišalėje taryboje priėmėme sprendimą, kad susiejame MMA su prognoze, kiek ekonomika didės, kad santykis tarp vidurinės ir minimalios algos būtų apie 47 proc., tai turėtume to nuosekliai ir laikytis“, – Eltai komentavo D. Arlauskas.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį pritarė, jog minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) nuo kitų metų turėtų didėti iki 642 eurų (iki mokesčių), tačiau paliko galimybę šių metų gruodį dydį persvarstyti.