„Tikrai kartu su biudžetu nesiūlysime jokių mokestinių pakeitimų, tą jau esu sakęs. Bendra tendencija ir tarptautinių organizacijų rekomendacija Lietuvai – mažinti su darbo santykiais susijusią mokestinę naštą ir didinti mokesčius, kurie nekenkia ekonomikos augimui – mokesčiai, susiję su ekologija ir nekilnojamuoju turtu. Tikiu, kad tos diskusijos susilauks dėmesio ir naujame Seime“, – LRT radijui teigė V. Šapoka.

Tačiau jis pakartojo, kad šie mokesčiai dar nebus siūlomi su kitų metų biudžetu.

„Tik pakartojau rekomendaciją, kuri Lietuvai kartojama 10 metų. Ta linkme ir ši Vyriausybė darė žingsnius, ne viskam Seimas buvo pritaręs. Tačiau net neabejoju, kad kitas Seimas tuos dalykus taip pat svarstys. Tačiau su šiuo ateinančių metų biudžetu tikrai nesiūlysime jokių mokestinių pakeitimų“, – sakė ministras.

Anot V. Šapokos, papildomų išlaidų bus vengiama, tačiau dabartiniai įsipareigojimai bus vykdomi.

„Tai susiję su anksčiau prisiimtais įsipareigojimais, tiek dėl pensijų indeksavimo, tiek dėl kitų socialinių išlaidų. Visi įsipareigojimai tikrai bus vykdomi. Taip pat bus investuojama į ateities ekonomikos DNR, kad transformuotume savo ekonomiką, tačiau kitos išlaidos, jų didėjimas bus šaldomas.

„Bet kokių papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų turime vengti“, – pridūrė jis, teigdamas, kad skeptiškai vertina ir 13-osios pensijos idėją.

„Kalbant apie kitų metų biudžetą, ten tikrai neišvysime 13-os pensijos“, – pabrėžė V. Šapoka.

Ministro teigimu, pagrindinis tikslas kitais metais – mažinti biudžeto deficitą.

„Pagrindinis tikslas yra per kuo įmanoma trumpiausią laiką, nesukeliant papildomo šoko, grįžti prie tvaraus biudžeto deficito dydžio. Pagal vidutinės trukmės planą jau 2022 metais yra numatyta, kad biudžeto deficitas neviršys 3 proc. nuo BVP“, – LRT radijui sakė V. Šapoka.

Vyriausybėje trečiadienį bus svarstomas 2021 metų biudžeto projektas.