„Koronaviruso pandemijai stiprėjant, suprantame, kad turime imtis visų įmanomų priemonių, kad apsaugotume savo darbuotojus, kurie kasdien susiduria su realia COVID-19 viruso grėsme. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių jau esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimų, tačiau ne mažiau svarbu, kad ligos atveju būtų garantuotas ir finansinis saugumas, todėl dar pusmečiui pratęsiame papildomą darbuotojų draudimą nuo COVID-19 infekcijos“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Prekybos tinklas „Maxima“ yra viena iš pirmųjų Lietuvos įmonių, kuri per karantiną savo darbuotojus apdraudė nuo COVID-19 ligos. Šią darbuotojų draudimo apsaugą užtikrina „Lietuvos draudimas“, kuris bendradarbiauja su brokerių bendrove „Aon Baltic“. Šiuo metu „Maximos“ darbuotojai, kaip nurodoma pranešime, sudaro trečdalį visų nuo COVID-19 ligos apdraustų Lietuvos verslo įmonių darbuotojų.

Nuo koronaviruso pusmečiui yra draudžiami visi prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai bei parduotuvėse budintys apsaugos darbuotojai, taip pat „Maxima International Sourcing“ darbuotojai. Draudimas bus suteikiamas ir naujai „Maximoje“ įsidarbinsiantiems asmenims.

Draudimo paketas numato, kad darbuotojui susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje bus mokama fiksuota išmoka, taip pat ligonpinigiai. Maksimali draudimo išmoka gali siekti 1,5 tūkst. eurų.

Kiekvieną mėnesį „Maximos“ darbuotojams yra mokami skatinamieji priedai. „Vertiname savo darbuotojų pastangas, ypač šiuo sudėtingu ir įtemptu laikotarpiu, ir už jas sąžiningai atlyginame. Bendrovėje taikoma finansinė motyvavimo sistema priklausomai nuo darbuotojų pasiektų rezultatų, sudaro galimybes užsidirbti daugiau“, – pabrėžė „Maximos“ vadovė J. Bivainytė.

Šių metų pirmąjį pusmetį „Maxima“ darbuotojams išmokėta 5,7 mln. eurų skatinamųjų priedų ir premijų, t. y. net 40 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, sakoma „Maximos“ pranešime. Karantino laikotarpiu, be įprastų priedų, papildomai išmokėta 1,5 mln. eurų skatinamųjų premijų.

Pandemijos metu darbuotojams, kurie jaučia baimę ar įtampą, sudarytos lanksčios galimybės išeiti tiek apmokamų, tiek neapmokamų atostogų.