Apie tai, kad agentūra ketvirtadienį atmetė prašymą pakeisti „Grigeo Klaipėdos“ TIPK, BNS informavo agentūros atstovė Lina Gaidžiūnaitė.

„Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas sako, kad agentūros sprendimas yra formalus ir iš esmės nieko nesprendžia.

„Dėl įrenginių naudojimo Dumpiuose – bendrovė jau kuris laikas yra paruošusi kompleksinius techninius sprendimus dėl tvaraus nuotekų tvarkymo, kurie yra derinami su Aplinkos apsaugos agentūra“, – pranešime sakė T. Eikinas.

„Juos įgyvendinus planuojame pasirašyti ilgalaikę nuotekų valymo sutartį su „Klaipėdos vandeniu“ bei teikti naują prašymą Aplinkos apsaugos agentūrai dėl TIPK sąlygų pakeitimo“, – pridūrė jis.

Anot jo, „Grigeo Klaipėda“ tikisi kuo greičiau gauti institucijų leidimus, kurie leistų nuotekas valyti Dumpiuose. Tai, anot T. Eikino, padėtų spręsti ir nemalonių kvapų problemą.

Šiuo metu „Grigeo Klaipėda“ valymo įrenginių Dumpiuose negali naudoti ir dėl to, kad juos Kuršių marių taršos tyrime yra areštavę prokurorai. Gamybines bendrovės nuotekas šiuo metu valo „Klaipėdos vanduo“, su kuriuo „Grigeo Klaipėda“ kas mėnesį pasirašo trumpalaikes sutartis.

Nuo gegužės vidurio iki birželio pradžios „Klaipėdos vanduo“ buvo laikinai sustabdęs Grigeo Klaipėdos“ nuotekų priėmimą, nes bendrovė buvo pasiekusi taršos limitą.

„Klaipėdos vanduo“ gamybines „Grigeo Klaipėdos“ nuotekas pradėjo priimti ir valyti sausį, kuomet paaiškėjo, jog „Grigeo Klaipėda“ nevalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias.