„Prezidentas yra ne kartą akcentavęs, kad visi sprendimai, susiję su naujais ribojimais ar senų ribojimų modifikavimu, visų pirma turi būti pagrįsti įrodymais ir ekspertų rekomendacijomis. Tikrai norisi daugiau analizės, nes mes jau turime beveik 5 tūkst. užsikrėtusių asmenų Lietuvoje.

Jau galime analizuoti duomenis, kurgi yra mūsų silpnosios vietos, ir teikti rekomendaciją pasiremdami tikrais įrodymais bei taikyti tokias priemones, kurios, matome, yra veiksmingos“, – LRT Radijui kalbėjo prezidento patarėjas.

S. Krėpšta taip pat pridūrė, kad būtina sklandesnė Vyriausybės komunikacija su visuomene ir verslo atstovais.

„Reikia daugiau ekspertinės analizės ir daugiau sprendimų, paremtų konkrečiomis išvadomis. Ir, be abejo, labai reikia paaiškinti visuomenei ir verslininkams, kodėl vienokie sprendimai priimami, taip pat nubrėžti gaires į ateitį, kokie, tikėtina, būtų sprendimai, jeigu susiklostytų tam tikros aplinkybės. Nes verslas negali per vieną naktį prisitaikyti prie naujų ribojimų, arba gyventi nežinioje. Tai tikrai niekam nėra naudinga“, – sakė jis.

„Tad norėtųsi daugiau ekspertiniais įrodymais grįstų sprendimų ir tikslesnio jų aiškinimo visuomenei“, – pridūrė S. Krėpšta.