„Aš manau, kad šita situacija Baltarusijoje, kuri susiformavo po rinkimų, vis dėlto duoda ir mums papildomų argumentų Europos Sąjungos (ES) mastu, ko galbūt prieš tai kitos ES valstybės nelabai norėjo girdėti ir manė, kad čia kažkoks mūsų (išskirtinis – ELTA) interesas.

Dabar tie interesai ir pats vaizdas šitoms diskusijoms dėliojasi visiškai kitaip”, – „Žinių radijui” penktadienį sakė I. Šimonytė.

„Galbūt tokius klausimus, kaip visiškas (elektros – ELTA) importo uždraudimas bet kur į ES, atrodytų daug suprantamesnis, kai mes jį dėstome dabar, nei kai dėstėme jį prieš metus”, – sakė ministrė.

Į Astravo AE pirmojo bloko reaktorių jau pradėtas krauti branduolinis kuras. Energetinis Astravo AE paleidimas ir prijungimas prie Baltarusijos elektros energijos sistemos planuojamas ketvirtą šių metų ketvirtį.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kiek anksčiau pripažino, kad su Baltijos šalimis dar nėra sutarta dėl kilmės garantijų sistemos, kuri leistų atskirti baltarusišką elektrą nuo viso elektros srauto, kai pradės veikti Astravo AE.