„Tos problemos, kurias kelia tiek aplinkosaugininkai, tiek agentūros dėl kvapų, gyventojų skundų, buvo pagrindinis tikslas įvertinti, nes prieš keletą metų jau tos problemos buvo, žadėta, kad bus pastatytas kaminas, kuris išspręs problemas ir kvapai bus kažkur ore aukštai, bet niekas nuo to nepasikeitė. Matome šiandien, kad realiai nuėjus į vietą, pagrindinė problema yra biologinėje dalyje, kur vyksta pūdymas, kur yra pagrindiniai kvapai.

Savivaldybės turės rinktis artimiausiu metu ir bus sprendžiamos problemos, kaip tvarkyti biologinę dalį toliau, nes tai vienintelis atvejis Lietuvoje, kai MBA statant, pats pirmas principinis sprendimas, manome, buvo klaidingas, kad pastatyta praktiškai gyvenamųjų namų apsuptyje, kur žmonėms poveikis yra didžiulis ir nusiskundimų yra begalė“, – Eltai kalbėjo K. Mažeika.

„Problema turi būti sprendžiama, peržiūrimas pats procesas, ieškosime galimybės biologinę dalį galbūt perkelti į kitus MBA aplinkinius, kad kuo mažiau būtų kvapų“, – pridūrė jis.

Aplinkos apsaugos departamentas rugpjūtį įmonės paprašė pateikti priemonių planą dėl kvapų ir teršalų išsiskyrimo į aplinką mažinimo, kurį įmonė turės įgyvendinti per kuo trumpesnį laikotarpį.

„Įmonė turi pagaliau vadovą MBA, jam tikrai didelė atsakomybė.
Tikimės, kad artimiausiu metu pateiks tą priemonių planą“, – teigė ministras, pridurdamas, kad įmonės likvidavimas nebūtų problemos sprendimas.

„Pats likvidavimas tikrai nėra problemos sprendimas, atliekų srautai nepasidalintų kitiems MBA, nes Kaunas yra didelis miestas, kuris generuoja didelį kiekį atliekų. Kiti įrenginiai negalėtų to srauto sutvarkyti. Problema turėtų būti ne uždarymo, bet pačio proceso peržiūrėjimo“, – Eltai sakė K. Mažeika.

„Kitas žingsnis – biologinės dalies procesų peržiūrėjimas, nes ten ir yra pagrindinė kvapų problema“, – sakė jis.

Gamyklos asmenys ir bendruomenės atstovai informuoti apie liepą ir rugpjūtį atliktus neplaninius patikrinimus, gamyklos vadovui įteiktas privalomasis nurodymas per mėnesį sutvarkyti įrenginius taip, kad juos eksploatuojant būtų laikomasi taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime nustatytų sąlygų, galimai darančių įtaką ir nemalonių kvapų patekimui į aplinką, skelbė Aplinkos apsaugos departamentas.

Jau penkti metai Ramučiuose, Karmėlavoje, Margavoje, Narėpuose ir kitose aplinkinėse gyvenvietėse Kauno rajone dažnai juntama šiukšlių smarvė, ypač intensyvi šiltuoju metų laiku, kiek anksčiau buvo pažymima Kauno rajono savivaldybės pranešime.