Momentiniai mokėjimai – tai itin greiti mokėjimai, vykdomi visą parą be poilsio ir švenčių dienų. Centrinis bankas teigia peržiūrėjęs minėtą krepšelį sudarančias paslaugas, atsižvelgęs į mokėjimų rinkos ir vartotojų elgsenos pokyčius.

„Apie 80 proc. mokėjimo sąskaitų Lietuvoje jau yra pasiekiamos momentinių mokėjimų paslaugai, ketvirtadalis tarpbankinių kredito pervedimų yra momentiniai mokėjimai. Momentiniai mokėjimai tapo dar patrauklesni šį pavasarį atsiradus mokėjimo pagal telefono numerį paslaugai“, – teigiama pranešime.

Šiuo metu į Lietuvos banko patvirtintą pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio sudėtį įtrauktos šios būtiniausios paslaugos: sąskaitos atidarymas, el. bankininkystė, neribotas gautų mokėjimų eurais įskaitymas, neribotas grynųjų pinigų įmokėjimas kredito įstaigos parinktu būdu, mokėjimo kortelė ir mokėjimo operacijos kortele.

Į krepšelį taip pat įeina ne mažiau kaip 10 bet kokių pervedimų eurais internetu kas mėnesį, kartu įeina grynųjų pinigų išmokėjimas – ne mažiau kaip 550 eurų per mėnesį banko bankomatų tinkle ar kredito unijos parinktu būdu.

LB nurodo, kad bankai į siūlomus krepšelius dažnai įtraukia dar daugiau paslaugų, nei reikalaujama. Įvairiais mokėjimo paslaugų krepšeliais naudojasi apie du trečdaliai sąskaitas turinčių asmenų.