Seimas pakluso prezidento Gitano Nausėdos veto pataisoms, numatančioms pokyčius sudarant tokių bendrovių valdybas. Šalies vadovo teigimu, priimti įstatymai dėl pokyčių valdybose galėtų atverti galimybę keisti įmonių valdymą prieš pasibaigiant dabartinio Seimo kadencijai.

Už tai, kad Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymas būtų priimtas be pakeitimų, t.y., toks kokį patvirtino Seimas iki prezidento liepos 9-osios veto, balsavo 54 Seimo nariai prieš – 39, o susilaikė 6 parlamentarai. Kad įstatymas būtų priimtas reikėjo mažiausiai 71 balso už.

Kitu balsavimu Seimas pritarė prezidento siūlymui: už balsavo 93 Seimo nariai, o susilaikė 6 parlamentarai.

Prezidento vetuoti Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pakeitimai numatė, kad pirmos ir antros kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbios įmonės visuotinio akcininkų susirinkimo renkamame kolegialiame priežiūros ar valdymo organe turi būti bent vienas valstybės tarnautojas jau nuo šių metų lapkričio.

G. Nausėda pasiūlė veikiančias valdybas pertvarkyti neskubant – iki pakeitimų sudarytos valdybos veiktų, kol baigsis jų kadencija, o pagal naujas taisykles būtų formuojamos naujos valdybos.

Panašios pozicijos šalies vadovas buvo ir dėl Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisų, numatančių pokyčius formuojant valdybas savivaldybių ar valstybės valdomose įmonėse ir jų dukterinėse bendrovėse.

Seimas irgi norėjo, kad visos šių bendrovių valdybos būtų pertvarkomos jau nuo šių metų lapkričio, kada įsigaliotų pataisos.

Seimas pakluso ir prezidento veto šioms pataisoms: pirmu balsavimu 48 balsais už, 31 – prieš ir trims Seimo nariams susilaikius nepajėgė įveikti šalies vadovo veto, o tada pritarė G. Nausėdos siūlymams: 82 Seimo narai balsavo už juos, o trys susilaikė.

Prezidento veto svarstant Ekonomikos komitete šalies vadovo patarėja Vaida Česnulevičiūtė siūlė šią problemą, kada įmonių valdybose nėra valstybės atstovų, kuo yra nepatenkinti valdantieji, o dirba tik nepriklausomi valdybos nariai, greičiau išspręsti einant kitu keliu – patvirtinant daugiau valdybos narių ir naujus narius renkant iš valstybės tarnautojų.

Pasak Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Valiaus Ąžuolo, apie tai, kad įmonių valdybos sudaromos netinkamai, liudija faktas, kad 2019 metais lyginant su 2018-aisiais valstybės valdomų įmonių dividendai mažėjo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)