„Monitoringo ataskaita tikrai kelia susirūpinimą. Ji, mūsų akimis, yra bendro pobūdžio ir nėra aiškios informacijos apie paties tyrimo metodiką, kaip jis buvo atliktas. Nėra įvertintas poveikis požeminiam vandeniui, kas neramina, žinant, kad Lietuvos ir Baltarusijos Nemuno baseinas yra bendras. Tai kelia nerimą ir tai nėra atspindėta, nėra ištirtas poveikis“, – LRT radijui pirmadienį sakė K. Mažeika.

Ministro teigimu, panašu, kad Baltarusija nėra pasiruošusi, kokias priemones taikytų savo teritorijoje, jei įvyktų avarija.

Pasak K. Mažeikos, Baltarusija nėra pateikusi ir seismologinių tyrimų.

„Mums nėra patiekti ir seismologinai tyrimai, kurie privalomi pagal tarptautinius įsipareigojimus, todėl mes kreipėmės į tarptautines institucijas, kad atkreiptume dėmesį ir tas klausimas nebūtų paliktas“, – sakė K. Mažeika.

Lietuva praėjusį pirmadienį pakartotinai kreipėsi į Baltarusiją dėl nepateiktų Astravo AE poveikio aplinkai vertinimo duomenų, pranešė Aplinkos ministerija.

ELTA primena, kad į Astravo AE pirmojo bloko reaktorių jau pradėtas krauti branduolinis kuras. Energetinis Astravo AE paleidimas ir prijungimas prie Baltarusijos elektros energijos sistemos planuojamas ketvirtąjį šių metų ketvirtį.