„Lietuvos situacija yra tikrai gera, (...) pensijos Lietuvoje bus indeksuojamos. Jei kažkokie ekonominiai rodikliai neatitiks mūsų dabar jau egzistuojančio įstatymo normų, mes šitoje kadencijoje dar tikrai tą įstatymą sutvarkysime, kad jis galėtų veikti ir kitose aplinkybėse“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R. Karbauskis.

Jis tikino, kad biudžetas bus perteklinis.

„(...) Biudžetas daromas sąžiningai, jis nėra populistinis, bet bus perteklinis, nebus deficitinis. Kitaip daryti mes negalime, jeigu norime sėkmingo Lietuvos vystymosi“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat teigia, kad ekonominiai rodikliai leidžia indeksuoti pensijas.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad kitų metų biudžeto projekte bus akcentuojami siekiai pristabdyti nebūtinų išlaidų augimą bei keisti valstybės skolos trajektoriją.

„(...) Užtikrinu jus, kad biudžeto projektas bus saugus. Jame įtvirtinsime šiuos siekius: pasirūpinti pažeidžiamiausiais, pristabdyti nebūtinų išlaidų augimą, efektyviai investuoti į ateitį, inovacijas, keisti ekonomikos struktūrą, auginti pridėtinę vertę, keisti valstybės skolos trajektoriją“, – Seime ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Finansų ministras Vilius Šapoka taip pat ne kartą pabrėžė, kad kitų metų biudžetas bus saugus, nes būtina galvoti apie skolos tvarumą

„Sodros“ duomenimis, vidutinė senatvės pensija liepą siekė 377 eurus, turint būtinąjį stažą – 400 eurų.

Lietuvoje pensijos indeksuojamos išvedant vidurkį iš pastarųjų 7 metų duomenų apie darbo užmokesčio didėjimą.