Pernai spalį konkursą skelbusi sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus vystymo kompanija BNS informavo, kad dabartinis projektas neatitinka naujų standartų, todėl jis bus keičiamas, dėl to keisis ir planuojama darbų vertė, iki šiol siekusi 8,27 mln. eurų.

„Situacija dėl pernai skelbto Neries krantinių tvarkymo konkurso pasikeitė iš esmės (...) Projekte buvo nustatyta esminių klaidų, kurias reikia taisyti ir dėl kurių planuojama keisti projektą“, – teigiama komentare.

„Todėl sutartis su nugalėtoju nebus pasirašoma, o pirkimas nutrauktas ir bus skelbiamas naujas konkursas“, – priduria bendrovė.

Vilniaus vystymo kompanija teigia, kad, pavyzdžiui, atkarpoje tarp Žaliojo ir Baltojo tiltų projekto sprendiniai yra nekokybiški ir nepagrįsti, o P. Vileišio gatvėje nepakankamai įvertintas galimas stichinių liūčių poveikis Neries šlaitams, ypač vietose, kur greta yra pastatų su rūsiais arba pastatuose, kurie yra žemiau gatvės lygio.

„Sunku prognozuoti kada bus skelbiamas naujas konkursas, bet iki metų pabaigos tikimės paskelbti naują pirkimą“, – teigiama komentare.

Pasak bendrovės, darbų sąmata greičiausiai didės, bet detalės paaiškės vėliau.

Vilniaus apygardos teismas rugpjūčio pabaigoje atmetė sostinės statybų bendrovės „Gilesta“ ieškinį ir paskelbė, kad Vilniaus vystymo kompanija tinkamai įvertino inžinerinių tinklų bendrovės „Žilinskis ir co“ pasiūlymą Neries krantinės tvarkymo konkurse.

Teisme „Gilesta“ siekė, kad būtų panaikintas Vilniaus vystymo kompanijos sprendimas konkurso laimėtoja pripažinti bendrovę „Žilinskis ir co“, o pastarosios pasiūlymas pirkime atmestas.

Skelbta, kad konkurso laimėtojas turės atnaujinti dviračių ir pėsčiųjų takus, gatvės apšvietimą, vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų tinklus, įrengti mažosios architektūros elementus 1,8 km ilgio atkarpoje nuo Goštauto g. 21 iki Žaliojo tilto, 1,2 km ilgio – nuo Žaliojo tilto iki Vileišio skvero ir 1,9 km – nuo Vileišio skvero iki Šilo tilto.