Jį cituoja Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

Pasak A. Novako, elektros teikimo iš Astravo AE perspektyvos buvo aptartos per ketvirtadienį Minske vykusias Rusijos ir Baltarusijos vyriausybių vadovų Michailo Mišustino ir Ramano Haloučankos derybas.

„Elektros tiekimo iš branduolinės jėgainės klausimai taip pat buvo aptarti per Rusijos ir Baltarusijos premjerų susitikimą. Atitinkamos žinybos įpareigotos spręsti abiejų šalių elektros energetikos sistemų eksploatavimo klausimus“, – sakė Rusijos ministras.

A. Novako žodžiais, jis ir jo kolega iš Baltarusijos sutarė, kad artimiausiu metu bus sukurta speciali darbo grupė, kuri spręs visus šiuos klausimus.

Pirmąją Baltarusijoje branduolinę jėgainę netoli Lietuvos valstybinės sienos stato Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“, projektas finansuojamas Rusijos valstybine paskola. Jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1 200 megavatų.

Minskas skelbė, jog branduolinis kuras į pirmąjį reaktorių baigtas krauti rugpjūčio 20-ąją, jį įjungus bus pasiektas minimalus kontroliuojamas lygis – 1 proc. galios, o elektrą jis pradės gaminti lapkričio mėnesį. Antrąjį reaktorių tikimasi įjungti praėjus maždaug vieneriems metams nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios.

Lietuva yra aktyviausia Astravo AE projekto kritikė, akcentuojanti būtinybę laikytis saugumo reikalavimų. Tuo tarpu Minskas Vilniaus priekaištus dėl jų nepaisymo atmeta.

Lietuvos energetikos ministerija šios savaitės pradžioje pranešė, kad visos trys Baltijos šalys priartėjo prie techninių žingsnių, reikalingų solidariam Astravo AE elektros boikotui, galutinio suderinimo.