Dėl koronaviruso protrūkio šios įmonės veikla buvo sustabdyta balandį. Iš viso joje užfiksuoti 95 Covid-19 atvejai.

„Savo atveju pamatėme, kad pirmieji atvejai buvo nustatyti žmonių, kurie buvo namie su nedarbingumu. Žiūrint atgal – nedarbingumo lygis, galima sakyti, įmonėje buvo padvigubėjęs.

Tai gali būti gera indikacija, kad kažkokie procesai įmonėje jau vyksta. Dabar žiūrime, kas yra nedarbingume, darome apklausas, kokio jis pobūdžio“, – trečiadienį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro surengtuose nuotoliniuose mokymuose sakė R. Jackevičius.

Jis davė ir daugiau patarimų.

„Siūlyčiau atkreipti dėmesį, kaip darbuotojai atvyksta į ir išvyksta iš darbo.

Darbas iš namų – vienareikšmiškai. Kas gali – turėtų dirbti iš namų, turi būti suteikiamos tokios galimybės.

Norėčiau akcentuoti – temperatūros matavimo rezultatų protokolavimas. Nes institucijos iškart klausia, kaip tą darėte, ar turite įrodymų. Todėl siūlau įsiforminti tai įsakymo tvarka, instrukcijų pobūdžiu, kad būtų tie dalykai paremti dokumentais“, – dėstė „Vilnikos“ vadovas.

R. Jackevičius dar pridūrė, jog dabar, atostogų metu, taiko darbuotojų asmenines deklaracijas.

„Duodame užpildyti trumpą klausimyną apie kontaktavimą su sirgusiais asmenimis, keliones į užsienį. Svarbu žinoti ir įsivertinti jų riziką, ar juos reiktų izoliuoti“, – paaiškino pranešėjas.

R. Jackevičius akcentavo mokymus: „Pradedant teisingu kaukių dėvėjimu, atstumų laikymusi, rankų plovimu ir pan.“.

„Dar visiems siūlyčiau pasidomėti dėl profilaktinių testų, nes iš mūsų bėdų buvo, kad pats pirmas atvejis identifikuotas per vėlai. Nežiūrint tų priemonių, kurių imtasi, virusas įmonėje išplito plačiai“, – kalbėjo „Vilnikos“ vadovas.

Jis dar patikslino, kad iš 95 sirgusiųjų Covid-19 liga 40 buvo hospitalizuoti, 40 simptomų neturėjo, o 2 atvejai buvo labai sunkūs.

„Stebuklas, kad viskas baigėsi labai gerai. Visi žmonės pasveiko“, – sakė R. Jackevičius.

Jis patarė padaryti tokius namų darbus: sudaryti Covid-19 protrūkio valdymo komandą, užtikrinti tiek vidinę, tiek išorinę komunikaciją.

„Komunikavimui su žiniasklaida irgi reikia pasiruošti, turėti strategiją – ar tiesiogiai komunikuosime, ar per kažkokias priemones. Aš irgi sužinojau to atvejo metu, kiek žurnalistų yra Lietuvoje, kiek įvairių žiniasklaidos priemonių. Kai pradėjo skambinti ir telefonas tikrai netilo. To suvaldymas labai svarbus, nes labai blaško dėmesį ir koncentraciją į svarbesnius dalykus“, – sakė R. Jackevičius.

„Sodros“ duomenimis, rugpjūčio 31 dieną „Vilnikoje“ dirbo 311 darbuotojų, kuriems liepą mokėtų atlyginimų vidurkis „popieriuje“ siekė 1115,28 euro (apie 735 eurai „į rankas“).

Vienintelis „Vilnikos“ akcininkas yra Vokietijoje registruota „Over-hold“. 2019 metais įmonė gavo 13 168 598 eurus pardavimo pajamų, patyrė 137 603 eurų grynąjį nuostolį.