„Planuojame rytoj, kai bus Vyriausybės posėdis. (...) Vyriausybė apsispręs, ar keisti nutarimą. Tokie pasiūlymai yra pateikti ir bus sprendžiama dėl laiko. Mūsų siūlymas nustatyti, kad tokios viešojo maitinimo įstaigos galėtų veikti iki 24 valandos”, – nuotolinėje spaudos konferencijoje antradienį sakė A. Veryga.

Pasak A. Verygos, naktinių klubų ir barų lankytojų registravimo programėlė neužkirstų kelio viruso plitimui.

„Kai kalbėjome apie programėlę, kurią minėjo naktiniai klubai, barai, (...) tai nėra tinkama priemonė (suvaldyti koronaviruso plitimą – ELTA) dėl labai paprastos priežasties: pati programėlė neužkerta kelio viruso plitimui, ji niekaip netrukdo virusui plisti”, – sakė ministras.

Jis pakartojo, jog „naivu tikėtis”, kad naktiniuose klubuose žmonės laikytųsi visų saugumo reikalavimų.
„Tikėtis, kad žmonės laikysis atstumų atėję pašokti, pabendrauti, būdami apsvaigę, yra naivu. Dėl to programėlė šitos situacijos neišsprendžia. (...) Šita priemonė yra gera, tinkama, bet ji nepakeičia atstumų laikymosi, nepakeičia veido apsaugos priemonių”, – sakė A. Veryga.

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka kritikuoja siūlymą trumpinti šių įstaigų darbo laiką ir sako, kad jis niekuo nepagrįstas. Tuo metu Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė Eltai anksčiau teigė, kad ministerija į restoranų siūlymus dėl darbo laiko įsiklausė.