Aplinkos apsaugos departamentas praėjusią savaitę pranešė dėl nemalonių kvapų įspėjęs Kauno MBA ir nurodęs laikytis taršos leidime nurodytų eksploatavimo sąlygų. Departamentas konstatavo, jog įrenginiai buvo eksploatuojami nesilakant taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime nustatytų sąlygų, dėl ko kyla nemalonus kvapas, kuriuo skundžiasi aplinkiniai gyventojai.

Kauno rajono savivaldybė po to pranešė, jog drauge su Jonavos rajono savivaldybe siekia atsisakyti Kauno MBA paslaugų ir pasirašyti tiesiogines sutartis su Kauno kogeneracine jėgaine.

Kauno meras ragina kaimyninių savivaldybių merus jausti atsakomybę ir imtis konkrečių veiksmų, kad susidariusi situacija pagaliau būtų išspręsta.

Pasak V. Matijošaičio, tokiam objektui Kauno mieste apskritai nevieta ir ši gamykla turėtų būti likviduota.

„Reikia priminti, kad tai yra ne miesto, o viso Kauno regiono organizacija, kurios dalininkai – šešios savivaldybės. Šis projektas gimė gerokai seniau nei prasidėjo jo statybos 2014 metais ir startavo veikla 2016-ųjų sausį“, – Kauno miesto savivaldybės pirmadienį išplatintame pranešime cituojamas V. Matijošaitis.

Jis siūlo išlaukti iki ES struktūrinių fondų lėšoms taikomo penkerių metų termino, po kurio bus galima imtis realių veiksmų uždarant šią gamyklą.

Savivaldybės teigimu, antraip tai būtų pernelyg didelė finansinė našta visam Kauno regionui.

Kauno rajono savivaldybės duomenimis, į Kauno MBA buvo investuota daugiau kaip 30 mln. eurų.