„Yra naktinės viešo maitinimo įstaigos. Ateinančią savaitę Vyriausybei jau bus pateiktas projektas dėl darbo laiko sutrumpinimo ir bus siūloma nustatyti taip, kaip yra pas mus kaimyninėje Latvijoje, kad būtų galima veikti iki 24 val.

Tiesiog tam, matyt, reiktų nusiteikti, nes Vyriausybė ir Covid-19 valdymo komitete, ir Vyriausybėje buvo apie tai tai diskutuota. Greičiausiai, tai bus ir priimta. Verslai turėtų žinoti, tam ruoštis. Mažai tikėtina, kad toks sprendimas nebūtų priimtas“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

Anksčiau šią savaitę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sakė, kad yra prasminga riboti naktinių barų ir kitų maitinimo įstaigų darbo laiką, nes naktį žmonės labiau atsipalaiduoja ir nesilaiko saugumo reikalavimų.

„Graikijoje iki vidurnakčio ribojamas barų ir restoranų darbo laikas populiariose turistų lankomose vietose. Šalys imasi tokių priemonių, nes visiškai aišku, kad kuo vėliau į naktį, kuo vėlesnis laikas, tuo žmonės labiau atsipalaiduoja ir sunkiau yra išlaikyti atstumą tarp jų. Tuo labiau sąlyčio laikas irgi ilgėja. Atsipalaidavę žmonės, ko gero, mažiau arba neteisingai dėvi apsaugos priemones“, – sakė R. Lingienė.