„Susitikimas buvo produktyvus, su bendruomenėmis, kurios norės tęsti racionalią diskusiją, tikrai susitiksime ir ateityje. Atsakėme į keltus klausimus, plačiau papasakojome apie „Grigeo Klaipėda“ pasitelktas naujas priemones nemalonių kvapų mažinimui. Tačiau reikia nepamiršti, jog tai yra kompleksinė miesto problema, kurią norint išspręsti, priemonių turi imtis ir daugiau įmonių.

Tuo tarpu „Grigeo Klaipėda“ imsis priemonių ne tik pasekmių, bet ir priežasčių likvidavimui. Būtina tinkamai įvertinti ir nuolat sekti kvapų situaciją, tad kaip galima greičiau įdiegsime kvapų monitoringo sistemą ir remdamiesi konkrečiais duomenimis, galėsime pasirinkti dar efektyvesnes priemones. Pats esu klaipėdietis, myliu šį miestą ir lygiai taip pat, kaip ir visi gyventojai, esu suinteresuotas, kad problema būtų kuo greičiau išspręsta“, – pridūrė T. Eikinas.

Susitikime dalyvavo Klaipėdos bendruomenės, Klaipėdos Marių, Šernų ir Ketvergių kaimų, Vitės, Klaipėdos žvejybos uosto, Kuosų g. 20 namo iniciatyvinė grupė, Klaipėdos senamiesčio gyventojų ir Dangės bendruomenių asociacijų vadovai. Jo metu buvo pristatyta viena naujausių priemonių, skirtų spręsti kvapų problemą – kvapų neutralizavimo įrenginys „AirBorn“, aptartos ir Dumpiuose esančio komposto išvežimo sąlygos.

„Keliame sau aukščiausius tikslus, norime būti tikrai tvariu kaimynu Klaipėdos miesto gyventojams. Vis dėlto, privalome vykdyti įsipareigojimus „Klaipėdos vandeniui“ – siekiant sumažinti atiduodamų nuotekų taršą, turėjome ieškoti naujų technologinių sprendimų, kurie galimai ir suaktyvino kvapų problemą.

Žvelgiant į tolimesnę perspektyvą, Dumpiuose atlikdami pirminį nuotekų valymą ir po to perduodami jas galutiniam išvalymui į „Klaipėdos vandens“ nuotekų tinklus, ženkliai sumažinsime nemalonius kvapus mieste, tad tikiuosi, jog tai padaryti galėsime kuo greičiau“, – sako T. Eikinas.

„Grigeo Klaipėda“ vadovas pridūrė, kad ir toliau tikisi bendradarbiauti su bendruomenėmis siekiant spręsti kvapų problemą. Bendrovė planuoja susitikti su atskiromis bendruomenėmis ir pristatyti joms nemalonių kvapų mažinimo priemones bei atsakyti į kitus klausimus.