„Pirma ir efektyviausia (priemonė – ELTA) yra elektros boikotas. Manau, kad privalu rasti sprendimą (...) tarp Baltijos šalių, užtikrinant nesaugios elektros nepatekimą į ES. Aš manu, kad čia Baltijos šalys gali susitarti tarpusavyje, ypatingai po paskutinių įvykių Baltarusijoje, nes akivaizdu, kad tos vyriausybės, kurios pirks elektrą iš Astravo AE, turės reikalų su kruvinu diktatoriumi“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė V. Sinkevičius.

Jis sakė, kad ES laikosi pozicijos, kad elektrinė turi atitikti saugumo reikalavimus.

„ES savo ruožtu yra labai aiškiai pasakiusi, kad pirmiausia Astravo AE turi atitikti visus saugumo reikalavimus. Astravo AE, jos sauga yra ne tik Lietuvos klausimas, bet visos ES rūpestis. Tai yra objektas, stovintis ne tik šalia Lietuvos, tačiau ir ES sienos. Tai privalu nuolat akcentuoti“, – sakė eurokomisaras.

Penktadienį į pirmojo Astravo AE bloko reaktorių pradėtas krauti branduolinis kuras. Energetinis Astravo AE paleidimas ir prijungimas prie Baltarusijos elektros energijos sistemos planuojamas ketvirtąjį šių metų ketvirtį.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas antradienį kreipėsi į už energetiką atsakingą eurokomisarę Kadri Simson, ragindamas dėti pastangas, kad Baltarusija realiai įgyvendintų streso testų rekomendacijas ir vykdytų įsipareigojimus bendradarbiauti su ES branduolinės saugos reguliavimo institucija (ENSREG).