Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šią savaitę galutinai nutarė, kad iškaba nepažeidžia viešojo intereso. Teismas atmetė prokurorų pretenzijas ir paliko galioti 2019 metų birželį Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmų priimtą sprendimą.

Teismas nutarė, kad leidimo, įteisinusio „Akropolio“ iškabą, panaikinimas nėra būtina priemonė viešajam interesui apginti. Anot teisėjų, viešasis interesas yra tai, kas objektyviai reikšminga, reikalinga, vertinga visuomenei ar jos daliai.

Prokurorai siekė, kad būtų panaikintas 2009 metų Šiaulių savivaldybės leidimas „Akropolio“ iškabai. Į prokurorus kreipėsi pati savivaldybė, nes leidimo terminas buvo neribotas, o prekybos centro valdytoja bendrovė „Aido turtas“ už ją sumokėjo vienkartinę beveik 6,3 tūkst. eurų rinkliavą.

Anot prokurorų, 2018 metais pasikeitus Reklamos įstatymui, 435 kv. metrų ploto užrašas „Akropolis“ laikytinas ne iškaba, o reklama, todėl už leidimą prekybos centro valdytoja kasmet turėtų mokėti beveik po 6,5 tūkst. eurų.

„Aido turtui“ išduoto reklamos leidimo laikas pasibaigs 2028-ųjų liepą, todėl, pasak prokurorų, nuo įstatymo pasikeitimo per 10 metų bendrovė savivaldybei turėtų sumokėti 64,8 tūkst. eurų.

Prekybos centras „Akropolis“ Šiauliuose atidarytas 2009 metais.