D. Trumpo pasirašytas įsakas įsigalios po 45 dienų ir juo bus uždrausta visiems JAV fiziniams ir juridiniams asmenims sudaryti sandorius su „TikTok“ ir „WeChat“ valdančiomis Kinijos bendrovėmis.

Savo ruožtu Kinija apkaltino Jungtines Valstijas imantis „nepagrįstų politinių manipuliacijų ir spaudimo“. Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovo Wang Wenbino teigimu, dėl D. Trumpo sprendimo nukentė amerikiečių vartotojai ir verslas.

Pastaruoju metu dėl „TikTok“ įsigijimo su programėlę valdančia bendrove „ByteDance“ derasi JAV technologijų milžinė „Microsoft“.

D. Trumpo pasirašytame įsake argumentuojama, kad minimos Kinijos bendrovės kelia grėsmę „Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui, užsienio politikai ir ekonomikai“.

„TikTok“ automatiškai surenka didžiulį vartotojų duomenų kiekį, įskaitant interneto ir kitą ryšio naudojimo informaciją, informaciją apie vietą ir naršymo bei paieškos istoriją“, – teigiama įsake.

Po pranešimo apie įvedamą draudimą, įsake minimos „WeChat“ valdančios bendrovės „Tencent“ akcijų kaina Honkongo biržoje penktadienį smuko 6,75 proc.