„Tai turi būti amerikiečių įmonė ... ji turi priklausyti JAV, – kalbėjo D. Trumpas. – Nenorime turėti jokių problemų dėl saugumo.“

Pasak D. Trumpo, „Microsoft“ derasi dėl „TikTok“ įsigijimo.

Kinų platforma visame pasaulyje milijardą vartotojų.

Visgi JAV pareigūnai teigia, kad programa kelia pavojų nacionaliniam saugumui, nes ji gali perduoti milijonų amerikiečių asmeninius duomenis Kinijos žvalgybos tarnyboms.

D. Trumpas davė platformos patronuojančiai bendrovei „ByteDance“ laiko iki rugsėjo vidurio sudaryti susitarimą.

„Aš paskyriau datą – maždaug apie rugsėjo 15 dieną, po kurios bendrovė nebegalės vykdyti veiklos JAV“, – pareiškė jis.

Nepriklausomai nuo kainos, pareiškė prezidentas: „JAV turėtų gauti labai didelę procentą tos kainos, nes mes tai darome įmanoma“.

D. Trumpas palygino dalies reikalavimą su „įsikraustymo mokesčių“, kurį nuomojamo būsto savininkai ima iš naujų nuomonininkų – ši praktika daug kur laikoma neteisėta, įskaitant Niujorką, kur milijardierius prezidentas susikūrė savo nekilnojamojo turto imperiją.

„TikTok“ yra labai sėkminga, tačiau didelė jos sėkmės dalis yra mūsų šalyje“, – pareiškė jis. – Manau, kad tai labai sąžininga.“

Visgi D. Trumpas iškėlė ir netikėtą sąlygą, pareikšdamas, kad pardavus „TikTok“ padalinį JAV, už sandorio inicijavimą JAV iždui turės būti atseikėta nemaža suma.

„Labai didelė šios kainos dalis turės patekti į JAV iždą, nes sudarome galimybę šiam sandoriui įvykti“, – žurnalistams pareiškė D. Trumpas.

Jis pridūrė „Jie neturi jokių teisių, nebent mes jiems jų suteiktume“.