Anot Simono Krėpštos, „Invega“ krizės pradžioje nebuvo pasiruošusi tokioms užduotims.

„Prezidentas ne kartą minėjo, seržantas negali per naktį pradėti vadovauti kariuomenei, taip pat ir „Invega“ yra kita institucija ir turėjusi kitus tikslus, per naktį turėjo būti vos ne epicentras pagalbos teikimo verslui. Tam ji nebuvo pasiruošusi nei iš techinnės, nei žmogiškųjų išteklių pusės“, – Žinių radijui antradienį sakė S. Krėpšta.

Pasak jo, į valstybinį banką galėtų būti sutelktos trys Lietuvos institucijos: „Invega“, Viešųjų investicijų plėtros agentūra bei Žemės ūkio garantijų fondas.

„Kitose šalyse tokios institucijos yra apjungtos, tai natūraliai gaunasi žymiai stipresnė ir kompetentingesnė institucija. (...) Čia būtų sisteminis ilgalaikis sprendimas konsoliduojant, keliant kompetenciją, taupant resursus, kadangi iš trijų institucijų galėtų būti sukurta viena stipri, ir tokiose situacijose tai būtų buvę pozityvu, nes tokių problemų kaip buvo su „Invega“, nebūtų tiek daug“, – pridūrė jis.

Birželio pabaigoje Seimas pavedė Vyriausybei pradėti valstybinio banko steigimo procedūras. Vyriausybė įgaliota iki rugsėjo pradėti konsultacijas su Europos Komisija dėl techninės paramos banko steigimui. Be to, banko kūrimas pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)