„Po „Microsoft“ generalinio direktoriaus Satya Nadella ir prezidento Donaldo J. Trumpo pokalbio, „Microsoft“ yra pasirengusi tęsti diskusijas, norėdama įvertinti galimybę įsigyti „TikTok“ padalinį Jungtinėse Valstijose“, – teigiama bendrovės pranešime.

D. Trumpas pagrasino uždrausti nepaprastai populiarią programą JAV, remdamasis nacionalinio saugumo problemomis, o valstybės sekretorius Mike'as Pompeo anksčiau sekmadienį pareiškė, kad prezidentas ketina paskelbti griežtus veiksmus prieš „TikTok“.

„Prezidentas Trumpas pasakė „Gana“, todėl mes ketiname imtis veiksmų“, – kalbėjo M. Pompeo kanalui „Fox News“.

„Todėl artimiausiomis dienomis prezidentas imsis veiksmų atsižvelgdamas į daugybę rizikų nacionaliniam saugumui, kurias kelia programinė įrangos platforma, susijusi su Kinijos komunistų partija“, – pridūrė jis.

Ankstesniuose žiniasklaidos pranešimuose buvo teigiama, kad D. Trumpas ketina pareikalauti, jog platformos savininkė, Kinijos bendrovė „ByteDance“, parduotų JAV veikiantį padalinį.

Visgi „The Wall Street Journal“ šeštadienį pranešė, kad „Microsoft“ planai pirkti „TikTok“ JAV operacijas buvo sustabdyti, kai D. Trumpas pagrasino visai uždrausti programą.