„Galima paaiškinti, kodėl Kauną pastarosiomis dienomis visuomenės sveikatos specialistai priskiria prie „karštųjų taškų“. Kadangi tas epitetas miestui „prilipo“ pagal tą užsikrėtimų koronavirusu skaičių, kurį mums padovanojo atvykėliai uzbekai ir juos įdarbinusi „Hegell Transporte“ įmonė. Taip Kaunas gali būti vadinamas ir dar dėl iš ligoninės pabėgančio bei po miestą ir toliau nuo jo klajojančio Dzūkijos gyventojo „nuotykių“, kai jo klajonėms bei užkrato plitimui stabdyti prireikia policijos. Tačiau koronos židiniu kelias dienas laikytojoje „Kauno autobusų“ bendrovėje nustatyta 6 užsikrėtę darbuotojai, dar gal keli su jais susiję asmenys. Tarp užsikrėtusiųjų nėra nė vieno vairuotojo, dirbančio su keleiviais“, – pabrėžė P. Keras.

Jo nuomone, virusas į miesto savivaldybės įsteigtą viešojo transporto įmonę „persimetė“ nuo tų pačių uzbekų, atvykusių į Lietuvą uždarbiauti. Nes užsikrėtė juos į gydymo įstaigą vežęs „greitukės“ vairuotojas. Bet „Kauno autobusų“ teritorijoje, kur statomi ir dezinfekuojami Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties automobiliai, jo kontaktai buvo minimalūs.

Tačiau centro vadovo teigimu, uzbekiškas užkrato šleifas dar nesibaigęs. Nepaisant to, kad apie 30 infekuotų užsienio valstybės piliečių jau pristatyta į ligoninę Abromiškėse, vis tik galimas ir užsikrėtimo atvejų skaičiaus Kaune padidėjimas.

„Sunku prognozuoti, kada pavojus dėl viruso plitimo mūsų mieste išnyks, ir kiek dar įvežtinių ar vietinių atvejų bus fiksuota artimiausiomis dienomis. Yra ir kitose transporto įmonėse įdarbinta atvykėlių iš užsienio valstybių. Sudarytos jiems sąlygos testuotis, ir tuo užsieniečiai naudojasi tiek dėl savo, tiek dėl kitų sveikatos.

Dar galiu priminti, kad lygiai taip pat rūpinamės ir kauniečiais. Turiu galvoje viešojo transporto keleivius. Noriu pabrėžti, kad gerokai anksčiau nei buvo nustatyti atvejai „Kauno autobusuose“, pradėjome prašyti kauniečių keleivių dėvėti transporte kaukes. Visuose autobusuose ir troleibusuose galima rasti ir naudotis rankų dezinfekcijai reikalingomis priemonėmis. Kad vairuotojai neturėtų jokių kontaktų su keleiviais, transporte nepardavinėjami bilietai.

Ir kas dar labai svarbu, – į reisus važiuoja tik patikrinti vairuotojai. Iki šiol nė vieno iš tikrintų asmenų nebuvo užsikrėtusio koronavirusu (neištestuoti tik atostogaujantys ar dėl kitų priežasčių laikinai nedirbantys).

Sutinku su intensyviai savo darbus tęsiančiais epidemiologais, kad Kaune tam tikra grėsmė šiuo metu yra. Todėl primygtinai prašome visų gyventojų ar jų svečių laikytis asmeninių atsargumo priemonių. Ypač tai aktualu vadinamosios rizikos grupės žmonėms. Tiek jie, tiek jaunesni, o dar geriau – visi mes atsakingai turime saugoti ir save, ir kitus“, – naujienų agentūrai ELTA sakė P. Keras.