„Lietuvoje priskaičiuojame apie 380 sistemų, kurios yra išbarstytos po įvairias įstaigas, turi tarpusavio ryšius, bet yra sumėtytos kur papuolė. E. sveikata papuolė, kad yra Registrų centre. Tai turėtų būti ne Registrų centro nuosavybė, o ligonių kasų“, – „Žinių radijui“ teigė M. Ubartas.

„Ligonių kasos valdo didžiausią biudžetą, kuris aptarnauja visas ligonines. Turime ydingą praktiką IT sistemą vystyti ES pinigais. Tada prisivystome tokių sistemų, kad jau patys bijome su jomis dirbti, nes, kai būna išleistos, jos jau būna pasenusios“, – tęsė jis.

Susidariusią Registrų centro situaciją asociacijos vadovas įvertino kaip neprofesionalumą.

„Tai yra tos sistemos, kuriomis funkcionuoja mūsų visuomenė. Jos nebuvimas ar atjungimas yra aplaidumas ir neprofesionalumas“, – teigė M. Ubartas.

ELTA primena, kad Registrų centro sistemos sutriko praėjusį pirmadienį, liepos 20-ąją, kai Vilniuje po praūžusios liūties trūko vamzdis ir buvo užlietos serverinės. Vanduo pateko į Registrų centro Duomenų centro patalpas. Registrų centras teigė, kad didžioji dalis jos teikiamų paslaugų atkurta, tačiau procesai užtruks dėl e. sveikatos sistemos.