Kaip pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba, A. Raščiui skirtos bausmės vykdymas buvo atidėtas vieneriems metams. Taip pat jis įpareigotas sumokėti 941,5 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Nuo baudžiamosios bylos buvo atskirtas „Oro navigacijos“ ieškinys buvusiam vadovui dėl žalos atlyginimo. Šis klausimas bus nagrinėjamas civilinio proceso tvarka.

Bylos duomenimis, A. Raščius, būdamas „Oro navigacijos“ generaliniu direktoriumi, 2012-2016 metais darė neteisėtą įtaką vykdant paslaugų įsigijimo projektą, dėl ko įmonė patyrė didelės žalos.

Portalas 15min.lt anksčiau rašė, kad byla buvo pradėta dėl „Oro navigacijos“ įsigytos automatinės duomenų apsikeitimo su orlaiviais sistemos, už kurią sumokėta 455 tūkst. eurų.

Sistemą 2014 metais „Oro navigacija“ įsigijo iš Suomijos įmonės „NRPL Aero“. Anot portalo, kaltinime nurodyta, kad laimindamas šį pirkimą A. Raščius žinojo, jog sistema iš esmės yra bevertė ir greičiausiai niekada nebus panaudota.

A.Raščius „Oro navigacijai“ vadovavo 2001–2017 metais Jis iš įmonės generalinio direktoriaus pareigų buvo atšauktas 2017 metų pradžioje, jam išmokėta 2 mėnesių vidutinio atlyginimo dydžio išeitinė kompensacija.

„Įmonėje nustatyti šiurkštūs pirkimų procedūrų pažeidimai, keliantys abejonių dėl A. Raščiaus darbo skaidrumo ir efektyvumo“, – atšaukiant direktorių BNS sakė tuometinis susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.