„Taip, ir karantinui oficialiai pasibaigus, šiame punkte darbas tęsiamas. Kaip tik šiandien jame apsilankiau ir mačiau, kad viskas vyksta sklandžiai. Šaunuoliai mūsų žmonės, nors ir gavo papildomo darbo, jie stengiasi ir tikrai gerai dirba. Kaip ir ankstesniais mėnesiais, kai karantino metu teko rūpintis lėktuvais į Kauno oro uostą atvykusių šimtų keleivių patikra.

Šią savaitę buvo tikrinama pora šimtų „Hegelmann Transporte“ bendrovės darbuotojų, dabar tikrinama ir dalis darbuotojų prekybos centro „Urmo miestelis“, kuriame, kaip neseniai paaiškėjo, lankėsi į transporto įmonę Kaune dirbti iš Uzbekijos atvykę COVID-19 virusu užsikrėtę vairuotojai.

Mūsų galimybės – per dvi dienas patikrinti pustrečio šimto „Urmo“ darbuotojų, galėjusių darbe turėti kontaktą su užsikrėtusiais pirkėjais. Kiek tų darbuotojų užsiregistruos, dar nežinome, tačiau visus užsiregistravusius būtinai patikrinsime“, – ketvirtadienį naujienų agentūrai ELTA sakė mobilų patikros punktą įsteigusios Kauno miesto savivaldybės poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

„Urmas“ ėmėsi priemonių

Prekybos miestelio „Urmas“ išplatintame pranešime spaudai rašoma, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tik daro prielaidą apie uzbekų lankymąsi „Urme“. Vis dėlto prekybos patalpose atlikta papildoma dezinfekcija, darbuotojams suteikta galimybė pasitikrinti.

„Nors negavome jokio oficialaus pranešimo, vos tik pamatę viešai skelbiamą Nacionalinio sveikatos centro informaciją, kad Uzbekistano piliečiai, kuriems diagnozuotas COVID–19, galėjo lankytis „Urme“ iš karto ėmėmės priemonių. Pasibaigus karantinui pas mus patalpos yra dezinfekuojamos kartą per savaitę, tačiau trečiadienį tai buvo padaryta papildomai.

Susisiekėme su savivaldybe, kuri suteikė galimybę pasitikrinti dėl koronaviruso daliai darbuotojų, kurie galėjo kontaktuoti su minėtais Uzbekistano piliečiais“, – sakė prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Kaip nurodoma pranešime, jei uzbekai čia ir lankėsi, tai jie galėjo padaryti liepos 2–8 d., o nuo to praėjo nemažai laiko ir per jį niekam iš darbuotojų simptomai nepasireiškė. Dėl to jie nelaikomi aukštos rizikos grupe ir gali tikrintis ar ne savo nuožiūra.

Ketvirtadienį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotoja Rima Gabrielaitė patvirtino, kad oficialus koronavirusų užsikrėtusių uzbekų maršrutas Kaune nėra sudarytas, o Nacionalinis sveikatos centras tik daro prielaidą apie jų lankymosi vietas mieste.

„Labiausiai tikėtina, kad uzbekai galėjo lankytis tik pas mus įsikūrusiose valiutos keityklose. Mūsų duomenimis apsipirkimui jie renkasi kitur įsikūrusias prekybos tinklų parduotuves. Gerai yra tai, kad visos valiutos keityklos „Urme“ turi atskirus įėjimus iš lauko ir ten nėra didelio lankytojų srauto. Bankams priklausančiose keityklose iki šiol veikia griežtos taisyklės: darbuotojai dėvi kaukes, patalpos kelis kartus per dieną uždaromos dezinfekcijai“, – sakė D. Lengvenienė.

Vėl kylant susirūpinimui dėl koronaviruso plitimo „Urmas“ skiria dar didesnį dėmesį priemonėms, galinčioms užkirsti kelią jo plitimui: dezinfekcijai, atstumų laikymuisi tiek tarp darbuotojų, tiek tarp lankytojų, su virusu susijusios informacijos ir įspėjimų pateikimui bei kitiems su tuo susijusiems veiksmams.