Kaip viskas atrodo viešbučiuose?

Paklausus Rimvydo Širvinsko-Makaliaus, ar saugu keliauti užsienyje, jis tikino, kad neseniai lankėsi Bulgarijos viešbutyje, kur situacija jį maloniai nustebino.

„Manau, kad sprendimą keliauti atostogų turi priimti patys keliautojai. Jiems reikia patikrinti situaciją remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos rodikliais ir panašiai. Kelionių organizatoriai organizuoja užsakomuosius skrydžius tomis kryptimis, iš kurių grįžus šiuo metu saviizoliacija nėra privaloma. Atvykus į Bulgariją, man buvo būtent ir įdomu įvertinti, kokių saugumo priemonių imasi viešbučiai. Iš tiesų, likau nustebintas iš gerosios pusės, nes saugumo priemonių jie imasi gana aktyviai ir absoliučiai visuose viešbučiuose“, – laidoje Delfi diena tikina R. Širvinskas.

Pašnekovas taip pat laidoje papasakojo, kaip visa tai vyksta. Anot jo, kambariai yra dezinfekuojami po kiekvieno apsilankymo ir po kiekvienų svečių atostogų.

Rimvydas Širvinskas

„Visų pirma, pati kelionė prasideda nuo kaukės dėvėjimo oro uoste, lėktuve ir pervežimo metu. Vėliau didžiąją atostogų dalį kaukių galime atsisakyti, didžiąją laiko dalį mes visi praleidžiame lauke. Paskui yra tikrinama temperatūra svečių, kurie atvyksta į viešbutį prisiregistruoti, taip pat reikėtų dezinfekuoti rankas, yra specialūs kilimėliai ir batų dezinfekcijai. Taip pat yra dezinfekuojami ir raktai, viešbučio kortelės, jos būna jums įdėtos į atskirus vokus. Taip pat visi kambariai yra dezinfekuojami po kiekvieno apsilankymo ir po kiekvienų svečių atostogų“, – sako pašnekovas.

Tikina, kad viešbučiai pasiruošę

Paklausus, kas nutiktų tuomet, jeigu staiga, poilsiautojui esant viešbutyje, prasidėtų karantinas, Rasa Levickaitė, „Baltic Tours“ kelionių ekspertė, tikino, kad didieji viešbučiai tikrai yra pasiruošę visoms aplinkybėms.

„Mes savo keliautojams patariame taip, kad, jeigu esate rizikos grupėje, jeigu yra sveikatos problemų arba esate pasitarę su savo gydytoju, kad jums tikrai yra didelis pavojus, tuomet labai rekomenduojame likti namuose ir tiesiog palaukti. Jeigu su sveikata yra viskas gerai, nėra kažkokių problemų, žinoma, rizika vis tiek visada yra.

Foto: Shutterstock

Net ir vėjauraupių atveju, visi didieji viešbučiai, tiek Turkijos, Bulgarijos ar Graikijos, Egipto, jie yra prisitaikę prie tokių aplinkybių. Žinoma, nebuvo niekada pandeminio atvejo, bet jeigu yra pandeminis atvejis, viešbučiai žino, kaip elgtis. Šiuo metu viešbučiai yra pasiruošę, apsvarstę ir įvertinę visas alternatyvas, kas būtų, jeigu būtų. Jeigu būtų karantinas, atostogos užsitęstų, jos būtų galbūt nykesnės“, – tikina pašnekovė.

Turkija atsivers tik rudeniop

Viena populiariausių vasaros krypčių, kurias renkasi lietuviai, yra būtent Turkija. Tiesa, sienas ji atvers tik rudeniop.

„Turkijoje vidinis turizmas jau vyksta, bet Europos Sąjungos šalims Turkija nėra atsivėrusi, tai yra labiau Europos iniciatyva. Turkija planuoja atsiverti rudeniop – tai galėtų būti vėlyvas rugpjūtis arba rugsėjis. Turkijoje, kuriai labai svarbus turizmas, šie metai tikrai yra kritiški. Nedarbas taip pat yra nepaprastai didelis, tačiau darbuotojai yra pasiruošę ir laukia bet kuriuo momentu sugrižti ir aptarnauti sugrįšiančius poilsiautojus.

Foto: Shutterstock

O lietuviams Turkija jau daug metų šiltuoju metų laiku yra populiariausia kryptis, o žiemą lietuviai labiau vyksta į Egiptą, Maldyvus, Seišelius, Mauricijų. Turkija laukia, kada mes galėsime pasirodyti, bet jeigu tai pavyks padaryti tik rudenį, kai vaikai išeis į mokyklas, tą aksominį sezoną galės tęsti tik tie, kurie nėra pririšti prie vasaros sezono laiko, kuris šiaip jau užsibaigia rugpjūčio pabaigoje. Tačiau Turkija yra nuostabi ir rugsėjį bei spalį“, – tikina R. Levickaitė.

R. Širvinskas taip pat viliasi, kad ateityje sąlygos keliauti išliks saugios ir palankios turistams.

„Aš tiesiog tikiuosi, kad situacija mums visiems bus palanki ir saugi. Tikiuosi, kad mūsų keliautojams bus saugu keliauti nuo rudens pradžios. Aš labai tikėjausi, kad tai bus rugpjūtis, bet pagal Europos Sąjungos paskelbtą šalių sąrašą, Turkijos jame nematau. Tautiečiai tikrai labai myli Turkiją ir yra pasiruošę į ją keliauti, kad ir dabar, labai laukia sienų atvėrimo į šią šalį.“