V. Janulevičius pareigose keičia dvi kadencijas šias pareigas užėmusį Robertą Dargį. Tikinama, kad šių pareigų jis nebegali eiti dėl konfederacijoje esančio dviejų kadencijų limito.

Už tai, kad V. Janulevičius taptų LPK prezidentu balsavo 83 delegatai iš 85. Pats už save V. Janulevičius teigė nebalsavęs.

Naujasis prezidentas antradienį vykusiame suvažiavime dėkojo už jį balsavusiems ir teigė, kad jo dėmesys bus skiriamas sisteminti LPK komandą, suvienyti Lietuvoje esančias konfederacijas.

„Esu sujaudintas, tai, ko gero, yra normali būsena būnant išrinktu tokiu kiekiu. Vertinu visų jūsų pasitikėjimą, vertinu Roberto pasitikėjimą, valdybos, viceprezidentų ir žinau, kad darysiu viską, kad mūsų konfederacija išliktų skaidri <..>.

Dar kartą visiems ačiū už pasitikėjimą. Noriu pasakyti, kad vadovas labai svarbus, bet jis be komandos negali nuveikti ir padaryti nieko neturėdamas tinkamų bendražygių. Visas mano dėmesys bus sisteminti mūsų LPK komandą, kiekvieną narį, kuris galėtų pasisakyti rūpimais klausimais.

Tikrai bandysiu vienyti visas esančias konfederacijas“, – kalbėjo jis.

Janulevičius: ateityje gali būti asociacijų jungimųsi

Vidmantas Janulevičius vienu iš savo kadencijos tikslų įvardija asocijuotų verslo struktūrų konsolidavimą.

„Manau, kad tokiai mažai šaliai kaip mes (asociacijų – ELTA) yra per daug. Būnant ir vienoje, ir antroje, ir trečioje konfederacijoje ar asociacijoje, tu išleidi pinigus, tada yra diskusijos tarp tų kelių konfederacijų, neišgryninami prioritetai. (...) Konsolidacija yra tam, kad išgrynintume kryptis ir kad kalbėtume vienu balsu viduje“, – žurnalistams antradienį sakė V. Janulevičius.

Jis sakė, kad ateityje gali būti asociacijų jungimųsi.

„Gali būti jungimųsi ateityje, per šią kadenciją tikiuosi, kad taip ir įvyks. Kadangi esame didžiausia konfederacija, manau, kad, jei teisingų pažiūrų asociacijos liesis į mus, kažkada galimai ir pavadinimas keistųsi ar dar kas nors, jei atstovausime platesnei sričiai mūsų paslaugų, gamybos ir kita“, – sakė naujasis LPK vadovas.

V. Janulevičius sakė iki rudens suformuosiąs naują viceprezidentų komandą. Kalbėdamas apie įtarimų korupcijos byloje sulaukusį Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių, kuris LPK ėjo viceprezidento pareigas, V. Janulevičius sakė, kad kol kas laukiama daugiau informacijos iš teisėsaugos.

„Kadencija baigiasi, ir visų viceprezidentų darbas baigiasi. Iki rudens formuosiu naują komandą ir, turint daugiau informacijos iš teisėsaugos, mes galėsime toliau priimti sprendimus. Kol kas žmogus yra nenuteistas, ir mes vertiname, kad jis gali būti ateityje narys, jei nepaaiškės ateityje kitų aplinkybių“, – sakė V. Janulevičius.

Kadenciją baigęs LPK prezidentas Robertas Dargis taip pat įvardijo, kad vienas iš naujajam vadovui paliktų tikslų yra konsolidavimas.

„Tai yra vienas iš pagrindinių darbų, kuriuos aš dariau paskutinius ketverius metus. (...) Pastaruoju metu pasipylę įvairūs kaltinimai verslui rodo, kad mes turime konsoliduotis“, – žurnalistams sakė R. Dargis.

Paklaustas apie tolimesnę savo veiklą, jis sakė dalyvausiąs visuomeniniame gyvenime.

„Aš liksiu prie svarbių valstybės reikalų kažkokiame formate ir kalbėsiu apie tai, kas, manau, yra svarbu: visuomenės brandą, švietimą, verslo vietą visuomenėje“, – sakė R. Dargis.

Jis pridūrė sulaukiantis kvietimų dalyvauti politikoje, tačiau sakė, kad apie tai šiuo metu negalvoja.

Anksčiau teigta, kad V. Janulevičius buvo vienintelis kandidatas užimti LPK prezidento pareigas. Verslininkas yra aukštųjų technologijų grupės „BOD Group“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas.

Oficialiame LPK puslapyje teigiama, kad konfederacija vienija 56 asociacijas: 51 šakinę, 5 regionines, ir 25 neasocijuotus narius, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją.

LPK nariai apima pagrindinius Lietuvos gamybos sektorius, kurie prie Lietuvos ekonomikos prisideda sudarydami 22 proc. Lietuvos BVP. LPK narės gamybos įmonės pagamina 83 proc. visos Lietuvos eksporto produkcijos.