Mumbajuje įsikūrusios bendrovės veikla prieš tai buvusį ketvirtį buvo pelninga, Kinijoje išaugus įmonės gaminamų „Jaguar“ ir „Land Rover“ markių automobilių paklausai.

Sausio-kovo mėnesiais bendrovė patyrė 98,94 mlrd. rupijų (1,15 mlrd. eurų) nuostolių, o tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu grynasis pelnas siekė net 11,17 mlrd. rupijų (1,3 mlrd. eurų).

„Automobilių pramonė šiais fiskaliniais metais susidūrė su daugybe sunkumų, dėl kelių veiksnių sulėtėjus ekonomikai... jie visi privedė prie silpno vartotojų pasitikėjimo ir menkos paklausos“, – pranešime teigė generalinis „Tata Motors“ direktorius Guenteris Butschekas.

„Prie problemų prisidėjo pandemijos sukelti tiekimo grandinių trukdžiai ir 2020 metų kovą visos šalies mastu įvestas karantinas“, – pridūrė jis.

Bendrovė prognozuoja, kad naujus finansinius metus pradėsiantys balandžio-liepos mėnesiai bus silpni, tačiau tikisi, kad pardavimai ir pinigų srautai likusiais finansiniais metais pagerės.

Prieš paskelbiant pranešimą apie pirmo šių metų ketvirčio pajamas, „Tata Motors“ akcijų kaina Bombėjaus vertybinių popierių biržoje buvo sumenkusi 5 proc.