Prezidentas sako, kad tarifo mažinimas nuo 20 iki 15 proc. pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių per vartojimą skatintų ekonomiką ir taip sušvelnintų koronaviruso krizės padarinius.

Tačiau kritikai teigia, kad ši priemonė nėra socialiai teisinga, nes ji naudingesnė didesnes pajamas gaunantiems žmonėms, nepadeda spręsti socialinės atskirties ir skurdo problemų, be to, yra rizika, kad dabar sumažinus tarifą politikams gali neužtekti valios nuo kitų metų jį atstatyti į dabartinį lygį.

Komitetas pritarė iniciatyvai, kad nuo liepos 50 eurų iki 400 eurų būtų didinamas neapmokestinamasis pajamų dydis. Anksčiau toks didinimas buvo numatytas nuo 2021 metų.

Už tokį sprendimą balsavo septyni komiteto nariai, o susilaikė keturi.

Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad sumažinus GPM biudžetas šiemet negautų apie 340 mln. eurų pajamų, o kitais metais, jeigu toks tarifas išliktų – 715 mln. eurų.

Praėjusią savaitę prezidento iniciatyvą laikinai mažinti GPM tarifą taip pat atmetė Vyriausybė bei Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas.

Nuo 20 proc. iki 15 proc. GPM prezidentas siūlo mažinti laikinai nuo liepos 1 dienos iki metų pabaigos ir taikyti jį darbuotojų pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių – maždaug 4 tūkst. eurų.