„Grigeo Klaipėda“ pranešė, kad fabriko darbas bus atnaujintas jau penktadienį. Sutartis pasirašyta vienam mėnesiui.

Bendrovės vadovas Tomas Eikinas sako, kad rastas sprendimas ir dėl ilgalaikio nuotekų priėmimo, tačiau jo kol kas negalima įgyvendinti, nes Klaipėdos apygardos prokurorai yra areštavę „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų valyklą Dumpiuose, kur būtų atliekamas pirminis valymas.

„Mes radome sprendimą, kaip palengvinti „Klaipėdos vandens“ įrenginiams tenkantį darbą – Dumpiuose esančiais savo įrenginiais iš dalies išvalyti nuotekas prieš perduodant jas į „Klaipėdos vandens“ nuotekų tinklus galutiniam išvalymui“, – pranešime sakė T. Eikinas.

„Tačiau tam būtinas Klaipėdos prokuratūros bei kitų atsakingų institucijų įsiklausymas bei draudimų panaikinimas, kuris leistų mums išsaugoti tiek įmonę, tiek sukurtas darbo vietas“, – pridūrė jis.

„Klaipėdos vandens“ vadovas Benitas Jonikas penktadienį BNS pranešė, jog bendrovės specialistai įsitikino, jog „Grigeo Klaipėda“ atliko visus darbus, reikalingus priimti nuotekas ir atnaujinti fabriko veiklą.

Jo teigimu, „Klaipėdos vanduo“ vienam mėnesiui priims „ribinius kiekius jų teršalų“.

„Klaipėdos vandens“ įrenginiai nuo sausio valant ir „Grigeo Klaipėdos“ teršalus dirbo beveik maksimaliais pajėgumais, o tarša viršijo normas, sutartas prisijungimo sąlygose. Gegužės viduryje įmonei atsisakius toliau valyti kartono fabriko nuotekas, jis buvo priverstas stabdyti veiklą.

„Grigeo Klaipėda“ naują nuotekų priėmimo pasirašė tik trumpam laikotarpiui, nes kaip anksčiau yra sakęs B. Jonikas, ilgalaikė sutartis galės būti sudaryta tik tada, kai kartono bendrovė atliks pirminį nuotekų valymą savo valykloje Dumpiuose.

Šia valykla „Grigeo Klaipėda“ negali naudotis, nes ji areštuota. Bendrovė Klaipėdos apygardos prokurorų prašė pakeisti šį sprendimą, tačiau prašymas buvo atmestas.

Prokurorų sprendimus, neleidžiančius naudotis valykla Dumpiuose, „Grigeo Klaipėda“ apskundė teismui.