„Prieš mėnesį asmeniškai informavome 2 tūkst. verslininkų, kurie nėra įtraukti į VMI sudarytą sąrašą ir nepateikė prašymo mokestinės pagalbos priemonėms, jog negalintys mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėti laiku, dėl jų atidėjimo turi kreiptis į VMI, antraip yra skaičiuojami delspinigiai, o birželio pradžioje bus pradėti išieškojimai“, – sako Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, jog 830 įmonių VMI raginimą išgirdo ir mokesčius arba sumokėjo, arba paprašė jiems taikyti mokestinės pagalbos priemones.

Iš 57 tūkst. draudėjų, įtrauktų į VMI neigiamas COVID-19 pasekmes patyrusių įmonių sąrašą, „Sodrai“ įmokas mokėjo daugiau nei 43 tūkst. draudėjų, likę beveik 14 tūkst. draudėjų įmokų nemokėjo.

Be to, „Sodra“ per VMI yra gavusi daugiau kaip 9,3 tūkst. įmonių prašymus netaikyti sankcijų karantino laikotarpiu, o jų planuojama atidėti įmokų suma šiai dienai sudaro apie 152 mln. eurų. Iki šiol jau priimti sprendimai 600 įmonių atidėti beveik 7 mln. eurų įmokų mokėjimą.

„Bendradarbiaujame su VMI ir siekiame padėti verslui netaikydami sankcijų bei atidėdami įmokų mokėjimą, tačiau yra draudėjų, kurie įmokų nemoka. Šiai dienai jie neturi pagrindo nesilaikyti įsipareigojimų, tačiau dėl įmokų atidėjimo nesikreipė.

Praėjusį mėnesį į „Sodros“ draudėjų asmenines paskyras išsiuntėme 23 tūkst. pranešimų, primindami sumokėti įmokas ar kreiptis dėl įmokų atidėjimo. Daugiau nei pusė šių verslininkų į raginimą sureagavo ir nedelsdami sumokėjo beveik 18 mln. eurų.

Įmonės, kurių nėra VMI sudarytame COVID-19 pasekmes patyrusių verslų sąraše ir kurios nesikreipė dėl sankcijų netaikymo, turėtų laikytis įsipareigojimų, o nesumokėjus įmokų laiku, jau šį mėnesį ketiname pradėti aktyvius išieškojimo veiksmus“, – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.

VMI primena, jog verslininkai, patyrę neigiamas COVID-19 pasekmes, dėl pagalbos priemonių verslui taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių, pateikdami supaprastintos formos prašymą. Tas pats prašymas galioja ir „Sodrai“ – papildomai kreiptis nereikia.