„Tikslas visada buvo, kad verslas ir valdžia bendrautų pagal skaidriausius standartus. Šiuolaikiškas požiūris į kooperaciją ir bendrą interesų atstovavimą lėmė, kad mes vienijame 31 verslo asociaciją ir 3,5 tūkstančio bendrovių, kurios drauge sukuria ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP). Konfederacijos plačiai atstovaujamos įmonės, jų vadovai ir darbuotojai yra sukrėsti antradienio įvykių, kai LVK prezidentas Valdas Sutkus tapo įtariamu galimai netinkama lobistine veikla. Tačiau LVK atstovaujantys asmenys tvirtai laikosi pozicijos, kad asociacijos ar konfederacijos atstovauja savo narius ir tai yra teisėta veikla. Juk kiekvienos asociacijos tikslas yra viešo ir savo narių intereso atstovavimas“, – teigia A. Romanovskis.

Jis prideda, kad LVK veikia pagal LR įstatymus, o įstatuose įtvirtinti tikslai iš kurių vienas yra sudaryti LVK nariams kuo palankesnes sąlygas verslo vystymui, atstovauti LVK nariams santykiuose su valstybės bei savivaldos institucijomis, nevyriausybinėmis, tarptautinėmis ir kitomis organizacijomis bei asmenimis.

„Manome, kad V. Sutkus, kaip LVK prezidentas, turi tiesioginę pareigą atstovauti LVK narių interesus. Be to, Lietuvos bankų asociacija (LBA) yra LVK nariai kaip ir du didieji bankai. Todėl tiek LVK, tiek LBA prezidentai viešai ir aiškiai atstovavo savo narius. Remiantis antradienio įvykiais LVK laikosi pozicijos, kad sulaikymas yra neproporcinga prievartos priemonė. Tikimės, kad teisėsauga pateiks labai aiškią informaciją, kas vyksta ir per maksimaliai trumpą laiką pabaigs pradėtą tyrimą“, – sako jis.

„Artimiausiu metu ketinama sušaukti LVK prezidiumo posėdį ir spręsti, kaip toliau vystyti būtiną verslo atstovavimą ir interesų gynimą pagal keliamus aukščiausius standartus“, – pridėjo A. Romanovskis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Taip pat pranešta apie Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus ir M. Zalatoriaus bei dar keturių „verslo pasaulio“ asmenų sulaikymą, tačiau konkrečiai teisėsauga nenurodė, kokie įtarimai pareikšti sulaikytiesiems.

„Asmuo yra laikomas įtariamuoju nuo sulaikymo momento. Nedetalizuojame šiuo metu, kokie įtarimai kuriam asmeniui yra pareikšti“, – BNS patikslino STT atstovė Renata Keblienė.

Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams ir aiškinasi V. Sutkui priklausančių 400 tūkst. eurų kilmę.

Prokuratūros teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas LVK ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose.

Generalinė prokuratūra trečiadienį kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą dėl pirmadienį sulaikyto Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Valdo Sutkaus suėmimo.