„Jis namie. Vakar vakare paleistas po apklausos“, – BNS trečiadienį sakė M. Zalatoriaus advokatas Aidas Mažeika.

Jo teigimu, M. Zalatoriui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu, įtariamojo namuose antradienį atlikta krata.

„Nuo ryto pas jį buvo atlikta krata (...) Namuose, darbo vietoje, automobilyje – tradiciškai“, – teigė advokatas.

A. Mažeika taip pat pridūrė, kad kol kas tiek jis, tiek jo ginamasis susilaiko nuo komentarų apie teisėsaugos vykdomą tyrimą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė Renata Keblienė BNS antradienį teigė, kad M. Zalatoriui skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, taip pat nebendrauti su nustatytais asmenimis.

Sutkaus advokatas: V. Sutkus – areštinėje

Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus advokatas Girius Ivoška sakė, kad Vilniaus apylinkės teismo posėdis vyks trečiadienį po pietų.

„Kol kas nesu gavęs pranešimo nei iš prokuroro, nei iš tyrėjo dėl to, kada vyks posėdis dėl kardomosios priemonės, bet tai vyks ne anksčiau nei 13 val.“ – sakė jis.

Teismas turėtų nuspręsti, ar pratęsti ne ilgiau nei 48 val. galintį trukti sulaikymą.

G. Ivoška trečiadienį apie 10 val. sakė, kad V. Sutkus šiuo metu yra sulaikytas areštinėje.

Generalinė prokuratūra trečiadienį kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą dėl pirmadienį sulaikyto LVK prezidento Valdo Sutkaus suėmimo.

Kaip BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė, teisme yra gautas prokuratūros prašymas V. Sutkui skirti suėmimą, tačiau posėdžio laikas dar nėra paskirtas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Taip pat pranešta apie Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus ir M. Zalatoriaus bei dar keturių „verslo pasaulio“ asmenų sulaikymą, tačiau konkrečiai teisėsauga nenurodė, kokie įtarimai pareikšti sulaikytiesiems.

„Asmuo yra laikomas įtariamuoju nuo sulaikymo momento. Nedetalizuojame šiuo metu, kokie įtarimai kuriam asmeniui yra pareikšti“, – BNS patikslino STT atstovė Renata Keblienė.

Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams ir aiškinasi V. Sutkui priklausančių 400 tūkst. eurų kilmę.

Prokuratūros teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas LVK ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose.