Pasiūlymas, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, šiuo metu svarstomas Finansų ministerijoje, o jo tikslas yra padėti įmonėms padengti fiksuotas išlaidas giliausio nuosmukio per kelis dešimtmečius metu.

„Kai kurių įmonių laikas senka“, – teigė ekonomikos ministro Peterio Altmaierio atstovas spaudai.

Norėdamos gauti paramą, pareiškėjos turės įrodyti, kad jų pajamos balandžio ir gegužės mėnesiais, kai koronaviruso pandemija padarė didžiausią poveikį, sumažėjo mažiausiai 60 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau.

Pagalba, neviršijanti 50 tūkst. eurų per mėnesį, būtų prieinama savarankiškai dirbantiems asmenims ir įmonėms, turinčioms iki 249 darbuotojų.

Skaičiuojama, kad šis planas Vokietijos valstybei iki rugpjūčio mėnesio kainuos apie 25 mlrd. eurų, nurodoma Ekonomikos ministerijos pasiūlyme. Bendras išlaidų dydis priklausys nuo to, kaip šalis susidoros su pandemijos padariniais vėlesniais šių metų mėnesiais.

Vokietija jau įgyvendina didžiulį 1,1 trln. eurų vertės gelbėjimo paketą, siekdama suvaldyti koronaviruso protrūkio sukeltą nuosmukį, netgi atsisakydama savo politikos palaikyti subalansuotą biudžetą.

Į didžiulį paketą įeina valstybės teikiamos paskolų garantijos, grynųjų pinigų injekcijos ir schemos, skirtos apmokėti dalį milijonų darbuotojų darbo užmokestį, kad būtų išvengta atleidimų.

Kadangi šaliai iki šiol pavyko geriau susitvarkyti su koronaviruso protrūkiu nei daugelio jos kaimynų, Vokietija pastarosiomis savaitėmis pamažu pradėjo mažinti apribojimus.

Parduotuvės, gamyklos ir restoranai pamažu iš naujo atidaromi, tačiau žala ekonomikai dar toli gražu nesibaigė, nes socialinio atsiribojimo taisyklės neleidžia grįžti į įprastą verslo vagą.

Naujasis ekonomikos ministro P. Altmaierio planas yra skirtas paremti Vokietijos „Mittelstand“ – dešimtis tūkstančių mažų ir vidutinių įmonių, kurios laikomos šalies ekonomikos pagrindu.