„Pakankamai greitos (datos), jei tik bus surastas sutarimas su verslo atstovais, kaip bus užtikrintas saugumas kavinių, tai gali įvykti ir nuo 18 dienos“, – antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Anot jo, karantino sąlygų pakeitimus trečiadienį svarstys Vyriausybė, tarp jų bus galimybės atnaujinti mokyklų, viešojo maitinimo įstaigų vidaus darbą.

„Tradiciškai svarstysime, kokie pakeitimai bus, matysime po posėdžio. Nuosekliai einame sąlygų švelninimo ir ekonomikos atlaisvinimo keliu, tokie sprendimai bus. Rytoj bandysime pranešti žinią ir mokykloms“, – apie trečiadienį Vyriausybės svarstysimus klausimus sakė S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vėliau spaudos konferencijoje teigė, kad siūloma leisti maitinimo įstaigoms viduje dirbti iki 22 val., turėtų būti reguliuojami lankytojų srautai, laikomasi atstumo reikalavimų.

„Bus ir tam tikri atstumai tarp staliukų, vienas pagrindinių reikalavimų bus srautų reguliavimas, atstumų laikymasis, priemonės darbuotojams, kurie turi būti saugūs dirbdami, darbo laiko ribojimas“, – sakė A. Veryga.

Anot jo, siūloma, kad lankytojų aptarnavimas viduje būtų ribojamas iki 22 val., kad nepradėtų veikti maitinimo licenciją turintys naktiniai klubai.

„Siūloma, kad tik iki 22 valandos būtų leidžiama dirbti, kad naktiniai klubai tokiu būdu nepradėtų veikti, nes jie turi tą pačią maitinimo licenciją, kad neatsitiktų taip. Žmonės, kol yra blaivūs, viskas tvarkoj, elgiamės daugiau mažiau atsakingai, bet suprantam, kad žmonės, kurie ateina, švenčia, pasiekiam tam tikrą būseną, kai jai gali kilti problemų susitarti su klientais, nesinori, kad kažkokie konfliktai kiltų, tektų policijai į juos veltis“, – kalbėjo ministras.

Vyriausybė balandžio pabaigoje sušvelnino karantino reikalavimus ir leido kavinėms dirbti tik lauke laikantis dviejų metrų atstumo tarp staliukų, prie vieno staliuko sėdint ne daugiau kaip dviem žmonėms arba vienos šeimos nariams.

Nuo karantino pradžios kovo viduryje restoranai ir kitos maitinimo įstaigos galėjo gaminti tik maistą išsinešti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius yra išsakęs siūlymą, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys mokiniai į mokyklą grįžtų bent dviem savaitėms, pradinukai – nuo gegužės 25 dienos, o vyresniųjų klasių mokiniai – nuo birželio 1 dienos.

Jau yra priimtas sprendimas nuo gegužės 18 dienos atnaujinti vaikų darželių darbą.