Išplatintame pranešime spaudai kelionių organizatorius dėkoja tiems, kurie renkasi kelionės perkėlimą ir neatsisako planų keliauti ateityje.

Vis dėlto nesulaukianti galutinių Seimo sprendimų dėl pinigų grąžinimo tvarkos, kelionių organizatorius skelbia jau priėmęs sprendimą dėl pinigų grąžinimo.

„Atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją „Kidy Tour“ informuoja, kad nelaukdami Lietuvos Respublikos Seimo nutarimų ir VVTAT sprendimų dėl nepaprastosios padėties šalyje, pradeda pinigų už neįvykusias keliones grąžinimą teisės aktų numatyta tvarka. Šiuo finansiškai sunkiu laikotarpiu kai kuriems keliautojams gali būti ypač reikalingos už neįvykusias keliones sumokėtos lėšos. Siekdami užtikrinti kuo sklandesnį ir spartesnį pinigų grąžinimą informuojame, kad pirmiausia bus susisiekta su keliautojais, kurie raštiškai kreipėsi dėl pinigų grąžinimo ir kurių kelionės turėjo vykti 2020 m. kovo mėnesį“, – rašoma pranešime.

Delfi primena, kad gegužės 5 dieną Seimas nepriėmė sprendimo dėl įstatymo pataisų, ar leisti kelionių organizatoriams grąžinti pinigus už neįvykusias keliones per ilgesnį laiką – 90 dienų.

„Suprasdami, jog šiuo metu keliautojams yra ypač reikalingi už neįvykusias keliones sumokėti pinigai, pradėjome ieškoti sprendimų kaip galėtume šį procesą paspartinti. Pastarąjį mėnesį aktyviai bendradarbiavome su tiekėjais ir partneriais ir sulaukę teigiamų rezultatų, pradedame pinigų grąžinimo procesą. Greitu metu susisieksime su turistais, kurių kelionės turėjo vykti kovo mėnesį dėl pinigų grąžinimo“, – komentavo „Kidy Tour“ vadovas Gvidas Aukštuolis.

Kaip rašė BNS, [arlamentarai po svarstymo yra pritarę projektui, kad kelionių agentūros lėšas turėtų grąžinti per 90 dienų nuo karantino apribojimų atšaukimo, jei turistas ir kelionių organizatorius nesusitaria kitaip.

Teisingumo ministerija įspėja, kad tokia pataisa pažeis Europos Sąjungos reikalavimus už neįvykdytas keliones su turistais atsiskaityti per dvi savaites. Tačiau įstatymo iniciatoriai sako, kad kai kurios kitos šalys jau nustatė gerokai ilgesnius terminus pinigų grąžinimui, nebijodamos Briuselio sankcijų, nes tai vienintelis būdas išgelbėti kelionių organizatorius.

Seimas anksčiau buvo numatęs pusmečio terminą grąžinti keliautojams sumokėtus pinigus, bet prezidentas Gitanas Nausėda įstatymą vetavo, o parlamentarai veto neatmetė.