Pasirašęs sutartį su „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), bankas pradėjo bendrovėms teikti naujas ar pertvarkyti esamas paskolas, pritaikydamas Portfelinę garantiją paskoloms 2, teigiama Šiaulių banko pranešime.

„Invegos“ teikiama Portfelinė garantija paskoloms 2 yra skirta padėti smulkioms ir vidutinėms bei didelėms įmonėms, kurios dėl pandemijos susidūrė su likvidumo problemomis ir neturi tinkamo užstato. Ši garantija suteikia galimybę lanksčiau pertvarkyti esamų paskolų grąžinimo grafikus bei gauti naujas paskolas apyvartinėms lėšoms.

Maksimali paskolos su Portfeline garantija paskoloms 2 suma siekia iki 5 mln. eurų, o paskolos trukmė – iki 72 mėnesių. Paskolos formos gali būti įvairios – kreditas, kredito linija, finansinis ir grįžtamasis lizingas.

Ši garantija gali būti pritaikyta įmonėms, kurios 2019 metais vykdė veiklą sėkmingai, tačiau po karantino paskelbimo jų apyvarta sumažėjo daugiau nei 30 proc. arba finansiniai srautai tapo nepakankami turimiems įsipareigojimams dengti.