VTEK pranešė vienbalsiai nusprendusi, kad R. Kuodis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatą vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Komisija nustatė, kad pernai rugpjūtį R. Kuodis LB valdyboje nenusišalino nuo kai kurių su juo susijusių klausimų. Pavyzdžiui, jis nusišalino ir nedalyvavo valdybos posėdyje svarstant ir balsuojant, ar jo elgesys atitiko LB tarnautojų etikos kodeksą, tačiau vėliau pasirašė nutarimą, kad jis nepažeidė kodekso.

LB nurodė BNS, kad R. Kuodis nutarimą pasirašė kaip einantis LB valdybos pirmininko pareigas, o ne kaip fizinis asmuo.

Centrinis bankas tyrė pranešimą, kad R. Kuodis galėjo pažeisti etikos kodeksą socialiniuose tinkluose paskelbdamas daug žinučių, kuriose esą užgauliai ir niekinamai atsiliepė apie tuometinį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Stasį Jakeliūną, jo inicijuotą parlamentinę 2009 metų krizės tyrimo komisiją, politinius oponentus, taip pat dalijosi esą propagandiniu Lietuvos bankų asociacijos užsakymu parengtu įrašu apie tariamą Vilibor pagrįstumą.

LB valdyba nedalyvaujant R. Kuodžiui išnagrinėjo surinktą medžiagą ir nutarė, kad jis pažeidimo nepadarė, teigia LB.

LB Komunikacijos departamento direktorė Aistė Almanaitė BNS sakė, jog LB nepripažįsta, kad buvo padarytas pažeidimas ir svarsto kreiptis į teismą.

„Gavę VTEK sprendimą, jį išnagrinėsime, įvertinsime pateiktus argumentus ir spręsime, ką daryti toliau. Tikėtina, kad bus nuspręsta pasitikrinti teisme, bankas dėl to kreiptųsi“, – teigė LB atstovė. .

VTEK pabrėžia, kad įstatymas įpareigoja nusišalinti visose klausimo rengimo, svarstymo ir priėmimo stadijose, o nusišalinimas turi būti pareiškiamas aktyviais, aiškiais ir nedviprasmiškais veiksmais.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privalo vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nė nekiltų abejonių, jog toks konfliktas egzistuoja, teigia komisija.