Nuo ketvirtadienio čia duris atveria daugiau nei 200 ne maisto prekių parduotuvių, atitinkančių naujuosius kriterijus.

Pasak „Urmo“ atstovų, prekybininkai yra visiškai pasiruošę dirbti, nes pavasario sezonui reikalingų prekių buvo įsigiję dar iki karantino.

„Atidaryti parduotuves prekybininkai suskubo vos tik išgirdę apie naujuosius Vyriausybės nutarimus. Daugelis mūsų nuomininkų yra smulkiojo verslo atstovai, kuriuos karantino laikotarpis palietė gana stipriai. Todėl šis leidimas dirbti jiems yra labai svarbus“, – pasakojo prekybos miestelio marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Pasak D. Lengvenienės, prekybos miestelio „Urmas“ administracija pastaruoju metu taip pat sulaukdavo vis daugiau užklausų iš pirkėjų ar nebūtų galima gauti tam tikrų prekių arba gal jau dirba viena ar kita parduotuvė.

„Ypač didelis poreikis jautėsi dėl aprangos ir avalynės prekių. Ir tai natūralu, nes būtent dabar keičiasi sezonai ir toks poreikis suprantamas“, – sakė pašnekovė.

Nors karantino sąlygos šiek tiek švelninamos, tačiau ir toliau bus taikomos atsargumo priemonės. Parduotuvės ir paslaugų vietos turės reguliuoti klientų srautus – užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą vienam žmogui arba vienu metu aptarnauti tik vieną pirkėją. Parduotuvių lankytojai privalo dėvėti veido kaukes, laikytis rekomenduojamo 2 m atstumo iki kitų žmonių.

„Mes savo ruožtu pasirūpinome, kad visi pardavėjai taip pat dėvėtų veido kaukes ir turėtų pakankamai dezinfekcinio skysčio tiek sau, tiek pirkėjams“, – teigė D. Lengvenienė.

Be naujai duri atvėrusių parduotuvių, prekybos miestelyje „Urmas“ dar dirba Centrinis Kauno turgus, Naktinis daržovių turgus, „Promo Cash&Carry“ ir kitos parduotuvės Rytinėje galerijoje, kurių veikla leidžiama. Taip pat siuntų tarnybos, vaistinės, valiutos keityklos.