„Mes matome, kaip situacija keičiasi Europos valstybėse, kokios yra tendencijos, kol kas kalbėti būtų per didelis optimizmas. Manau, kad rizikos kurį laiką dar gerokai išliks. Mano asmeninis patarimas, šiai vasarai keliones planuoti reikėtų po mūsų gražią Lietuvą ir ilsėtis čia, apžiūrėti lankomus objektus Lietuvoje. Bet jei situacija keisis, ir keisis Europoje optimistiškai, tikrai jokių ribojimų kelionėms nebus. Pasibaigs karantino suvaržymai, atsigaus skrydžiai, tarptautiniai maršrutai autobusų, keltai ir bus galima pasirinkti, kaip ir kur keliauti“, – kalbėjo S. Skvernelis

Delfi primena, kad šiandien Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pasiūlė europiečiams neplanuoti kelionių anksčiau rudens, praneša portalas RTL.

„Siūlau palaukti ir kol kas neplanuoti turistinių kelionių vasarai, nes Europa vis dar kenčia nuo koronaviruso pandemijos. Šiuo metu niekas negali suteikti patikimų prognozių liepos ir rugpjūčio mėnesiams. Mums teks išmokti gyventi su šiuo virusu dar daug mėnesių, galbūt iki kitų metų“, – sakė ji.

Interneto svetainėje „SchengenVisaInfo“ rašoma, kad kai kurios ES valstybės jau svarsto galimybę švelninti karantino priemones, įvestas dėl COVID-19 infekcijos, nors kitos baiminasi antros pandemijos bangos ir lieka užsidariusios.

BNS rašo, kad neseniai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasiūlė laikyti Europos Sąjungą izoliuotą ilgiausiai iki rugsėjo. Prancūzija savo sienas yra uždariusi nuo kovo 17 dienos ir dabar atsiranda ženklų, kad epidemijos banga šalyje slūgsta.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija pasiūlė šalies piliečiams iki rugsėjo atidėti keliones į Ispaniją. Tuo metu Ispanija jau švelnina izoliavimo priemones, nes naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius kasdien mažėja. Daugelis ispanų jau sugrįžo į darbą.

Praėjusią savaitę Europos Komisija pasiūlė visoms Šengeno erdvei priklausančioms ES narėms ir asocijuotosioms valstybėms laikyti uždarytas išorines sienas iki gegužės 15 dienos.