„Jei patys neprisivirsime košės, Lietuvoje ekonominė recesija turėtų būti viena švelniausių euro zonoje. Taip yra todėl, kad labiausiai nukentėsiantys nuo pandemijos sektoriai Lietuvoje sudaro santykinai nedidelę ekonomikos dalį (pvz., turizmas, laisvalaikio paslaugos, oro transportas), o sektoriai, kurie nukentės santykinai nedaug (pvz., maisto gamyba, žemės ūkis, pramonė, kurios gamybos grandinės nėra išsibarsčiusios per kelias šalis/žemynus) – sudaro santykinai didelę Lietuvos ekonomikos dalį“, – feisbuke teigė Ž. Mauricas.

Ekonomisto nuomone, labiausiai nuo pandemijos nukentės Pietų Europos šalys, todėl pastaruoju metu mažėjęs skirtumas tarp Pietų ir Šiaurės vėl išaugs.

„Atitinkamai, ES paramos srautas kryps į Pietus (Pietų Europos šalys turi ribotas galimybes skolintis, tad neišvengiamai prašys Šiaurės Europos, tarp jų ir Lietuvos, šalių pagalbos), o Lietuva gali tapti ES biudžeto donore greičiau nei bet kas prognozavo. Tad teks išmokti gyventi savo jėgomis ir susitaikyti su tuo, kad mūsų mokesčių mokėtojų pinigais remsime nuo krizės nukentėjusias Pietų Europos šalis (jei norėsime, kad ES nesubyrėtų)“, – teigė Ž. Mauricas.