„Komercinė, reklamos spauda yra sumažėjusi apie 70-80 proc. Kai kur labai drastiškai, ypač kur buvo prekybos katalogai, (...) nes nebeaktualu prekybos vietoms yra reklama, akcijos taip pat yra uždraustos“, – Eltai sakė K. Rakauskaitė.

„Kalbant apie knygas, sektorius yra gana inertiškas, nes turėjo užsakymų ir užtrunka, kol pagamina. Nepasijautė taip drastiškai, bet mažėjimas irgi tikrai jaučiamas – 30 proc. šiuo metu. Visgi planuojama, kad vėliau bus žymiai daugiau procentų“, – teigė ji.

K. Rakauskaitės teigimu, prastėjančią situacijoje spaudos sektoriuje lemia ir atšaukiami užsakymai užsienio šalyse.

„Kadangi pakuočių gamintojai ir spaudos sektorius daug eksportuoja, tai (prastėjanti situacija. – ELTA) susiję su tuo, kad atšaukiami užsakymai, ypač spaudos – visos parodos yra sustabdytos, visi renginiai (...) – atšaukti, nukeliami“, – teigė ji.

Kita kylanti problema, pasak jos, yra vėluojantys mokėjimai už prieš kelis mėnesius atliktus darbus.

„Yra strigimų (dėl mokėjimų. – ELTA). Su užsienio partneriais būna, kad vėluoja atsiskaityti už tuos darbus, kurie buvo atlikti sausį ar vasarį. (...) Teigiama, kad dėl viruso, dėl koronos negalima atsiskaityti, nors tai buvo dar iki to“, – Eltai akcentavo Lietuvos spaustuvininkų asociacijos vadovė.

Pasak asociacijos vadovės, kol kas geriausiai sekasi maistinių pakuočių gamintojams.

„Stipriausia – maistinė pakuotė. (...) Užsakymai pakuočių ilgo galiojimo produktams didėja“, – aiškino K. Rakauskaitė.

Karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną. Vyriausybė nutarė, kad jis pratęsiamas iki balandžio 27 dienos, primena ELTA.