Liberalų nuomone, perteklinis reguliavimas daro neigiamą įtaką smulkiajam verslui bei turizmui.

„Dėl susidariusios koronaviruso (COVID-19) situacijos siekiant sumažinti ekonominę žalą, reikia sudaryti visas sąlygas verslui bei turizmui. Taip pat dėl karantino piliečiai bei šalies svečiai turi turėti visas galimybes laisvalaikio ir pasilinksminimo formas perkelti į lauko erdves, kad susidarytų kuo mažesni žmonių sambūriai vidaus patalpose“, – sako projekto iniciatorius ir rengėjas Seimo narys Simonas Gentvilas.

Jo nuomone, įvestos alkoholio kontrolės priemonės yra perteklinės ir darančios žalą verslui ir jo plėtrai. „Vilniaus universiteto 2019 m. duomenimis, Lietuvoje yra 5 proc. girtaujančių asmenų, šie asmenys suvartoja 35 proc. viso alkoholio kiekio. Šie girtaujantys asmenys alkoholinius gėrimus vartoja ne viešose įstaigose, renginiuose ar kitur, tačiau alkoholį vartoja namuose. 50 proc. Lietuvos gyventojų vartoja alkoholį restoranuose, kavinėse ir baruose, tačiau tai daro ne reguliariai ir nėra priklausomi nuo alkoholio. Remiantis Vilniaus universiteto tyrimu, alkoholio įsigijimo ir vartojimo ribojimai nesprendžia alkoholio priklausomybės ar kitų su alkoholio vartojimu susijusių problemų (...)“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Šiuo metu įstatymas neleidžia prekiauti alkoholiniais gėrimais paviljonuose, paplūdimiuose bei draudžiamas tam tikrų alkoholių grupių įsigijimas parodų, masinių renginių bei sporto varžybų metu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (70)