Kaip „Delfi“ pasakojo I. Valaitienė, Palangos verslininkai vienareikšmiškai jaučią neigiamus COVID-2019 padarinius.

„Paskelbus karantiną pasipylė masinės viešbučių rezervacijų anuliacijos. Jos buvo anuliuotos kovui, balandžiui, gegužei, o grupinių rezervacijų atšaukimas jau palietė birželį ir liepą“, – teigė ji.

Kaip atsiminė, tik šalyje paskelbus karantiną, viešbučių rezervacijos masiškai atšaukinėjamos dar nebuvo, tačiau prasidėjus antrajai karantino savaitei gyventojai, planavę apsistoti Palangoje, susizgribo.

Ingrida Valaitiene
Foto: DELFI / Justinas Auškelis

„Tada pasipylė skambučiai, elektroniniai laiškai, žmonės pradėjo anuliuoti savo viešbučių rezervacijas, kurios buvo padarytos balandžio mėnesiui, gegužei.

Kai jau buvo paskelbtas karantinas, visi užsakymai „išsivalė“ ir kur jau nepaskambino žmonės, kontaktavo patys viešbučiai“, – teigė I. Valaitienė.

Jos teigimu, birželį ir liepą šiandien yra atšaukinėjami ir didesnių grupių viešbučių užsakymai, kai asmenys turėjo atvykti iš užsienio.

„Taip pat atšaukinėjami tarptautiniai renginiai, konferencijos. Tai palietė ir apgyvendinimo, ir maitinimo įstaigas. Reikia suprasti, kad tiesiog nėra susisiekimo“, – sakė ji ir pridūrė, kad štai rugpjūčiui kol kas anuliacijų viešbučiai dar neturi.

Kalbant apie mažesnes grupes ar pavienius užsakymus, pasak specialistės, patys lietuviai tokių užsakymų vasarai taip toli dar neplanavo, o paklausus, ar jau aišku, kokie nuostoliai laukia dėl karantino ir atšauktų rezervacijų, ji teigė, kad skaičiai dar neaiškūs.

Šiandien I. Valaitienė tikino, kad verslininkai vasaros kol kas dar nenurašo ir nosies nenukabina.

„Mes rankų dar nenuleidžiame. Žinoma, suprantame, kad jei vasaros sezonas mums ir leis vykdyti veiklą, jis bus vienareikšmiškai kitoks ir mes tikrai neatsigriebsime to, kas prarasta, nes visi savo biudžeto planuose turėjome susiplanavę savo pajamas, rezultatą, o dabar veikla yra sustabdyta“, – sakė ji.

Nerimą kelia ir tai, ar ir viskam atsidarius gyventojai bus linkę keliauti ir išlaidauti pramogoms.

„Sezonas, manau, bus tikrai prastesnis“, – svarstė ji.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė taip pat užsiminė, kad šiandien Palangoje liūdnos dienos ne visiems apgyvendinimu užsiimantiems verslininkams, mat kai kurie gyventojai į Palangą vyksta tiesiog praleisti karantino.

„Tai jeigu viešbučiams veikla yra ribota ir uždrausta, privatus verslas – kotedžai, nameliai, mūsų matymu, klesti. Žmonės į Palangą vyksta leisti karantino.

Socialiniuose tinkluose patys keliautojai skelbiasi, kad su šeima mėnesiui vyksta į Palangą praleisti karantino, pareklamuoja“, – sakė ji.