Šiemet šv. Velykų sekmadienį didžioji dalis lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų ilsėsis – visos „Maximos“ parduotuvės balandžio 12 dieną nedirbs. Tuo metu pirmadienį parduotuvės dirbs kaip įprastai karantino laikotarpiu – nuo 9 val. iki 20 val.

„Paskelbus karantiną, tos įmonės, kurios galėjo, leido savo darbuotojams dirbti iš namų. Didžioji dalis mūsų darbuotojų tokios galimybės neturi, nes parduotuvės turi būti atidaromos kasdien, kad mūsų pirkėjai galėtų įsigyti būtinų prekių. Tad nusprendėme, kad šiemet per Velykų sekmadienį mūsų darbuotojai galės ilsėtis ir, kiek leidžia sąlygos karantino metu, leisti laiką su šeimomis. Žinoma, pirkėjams užtikrinsime visas galimybes patogiai apsipirkti iki šios pavasario šventės ir darysime viską, kad pasiruošimas vyktų be rūpesčių“, – teigia prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Pasak J. Bivainytės, pastarąsias savaites stebima tokia tendencija – pirkėjų skaičius parduotuvėse mažėja, tačiau auga jų pirkinių krepšeliai: „Džiaugiamės tokiu savo klientų sąmoningumu ir patys nuolat primename, kad į parduotuvę reikia vykti suplanavus apsipirkimą.“

Klientams taip pat primenama, kad apsiperkant karantino laikotarpiu galioja griežtesnės taisyklės: šeimos nariai turėtų apsipirkti po vieną, parduotuvėje laikytis didesnio atstumo, kurį nurodo parduotuvėse sužymėtos specialios linijos. Klientų prašome, jei įmanoma, naudotis savitarnos kasomis ir atsiskaityti banko kortelėmis. Siekdami didesnio saugumo, lentynose pateikiame tik supakuotus sveriamus sausainius, riešutus, šviežiai keptas bandeles ir duoną.

Prekybos tinklas „Maxima“ nuo kovo 16 dienos, prasidėjus karantinui, jau sutrumpino savo parduotuvių darbo laiką nuo 9 val. iki 20 val. Šalyje karantiną pratęsus iki balandžio 13 dienos, parduotuvės ir toliau dirbs naujuoju grafiku.

„Lidl“ trečius metus iš eilės nedirbs per Velykas

Prekybos tinklas „Lidl“ skelbia, kad pirmąją šv. Velykų dieną, balandžio 12-ąją, visos „Lidl“ parduotuvės nedirbs. Sprendimą nedirbti per Velykas „Lidl“ pakartos jau trečius metus iš eilės.

Balandžio 13-ąją, pirmadienį, antrąją Velykų dieną, visos „Lidl“ parduotuvės dirbs karantino metu skelbtu darbo laiku – nuo 9 iki 20 valandos.

Foto: Organizacijos nuotr.

„Nuo pat veiklos Lietuvoje pradžios kėlėme sau tikslą būti geriausiu darbdaviu savo darbuotojams, tad ir artėjant gražiausioms metų šventėms jų nepamirštame. Normalu, kad per šventes visi norime būti su savo šeimos nariais, tad dabar mūsų darbuotojams jau net nekyla klausimas, ar dirbsime per didžiąsias šventes – mums tai jau tapo tradicija. Džiugu, kad mūsų darbuotojai turės progą šią pavasario šventę sutikti su artimaisiais“, – sako „Lidl Lietuva“ direktorius Radostin Roussev-Peine.

„Lidl“ taip pat jau trejus metus iš eilės nedirbo ir pirmąją Kalėdų bei Naujųjų metų dieną.

Neseniai buvo skelbiama, kad „Lidl“ nuo kovo 1-osios, naujųjų įmonės finansinių metų pradžios, žymiai padidino atlyginimų biudžetą. Nuo 2020 metų kovo 1 d. visų parduotuvių darbuotojų algos padidėjo iki 10 proc. Nuo naujų įmonės finansinių metų pradžios taip pat didėjo ir motyvacinis priedas, kurį gauna parduotuvių bei logistikos centro Kaune darbuotojai.