Anot šalies premjero, kai kurie darbdaviai jau verčia darbuotojus eiti neapmokamų atostogų. Tokia prievolė prieš darbuotojus gali atsirūgti pačioms įmonėms – jos netektų valstybės pagalbos ateityje.

„Šiandien pristatytų priemonių pagrindinis tikslas – darbo vietų ir darbuotojų pajamų išsaugojimas. Darbdaviai, kurie tai supranta ir taip elgsis, galės pilna apimtimi pasinaudoti įvairiomis paskatomis ir lengvatomis.

Yra numatyta daug priemonių: mokesčių mokėjimo atidėjimas, palankesnės sąlygos gauti garantijas bei paskolas, kitos“, – rašoma premjero feisbuko paskyroje

Tokį pranešimą lėmė S. Skvernelį pasiekusios kalbos apie tai, jog tam tikrose įmonėse darbuotojai jau yra verčiami imti neapmokamų atostogų.

„Blogiausiu atveju siūlome skelbti dalinę arba pilną prastovą, o valstybė kompensuos didesnę jos dalį. Tikrai solidarizuosimės su tais, kurie ne žodžiais, o darbais saugos darbuotojus ir jų darbo vietas“, – teigia S. Skvernelis.

Premjeras pasidalintame įraše dar kartą pakartojo tai, ką jau anksčiau dieną pareiškė spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio.

„Jeigu jie rūpinasi darbo vietų ir darbuotojų išsaugojimu – bus finansinė paskata. Jeigu ne, tai valstybė prie to irgi neprisidės“, – teigė premjeras.

Konferencijoje S. Skvernelis kreipėsi ir į valstybės biudžetines įstaigas: „Nedrįskite nė vieno darbuotojo varyti nemokamų atostogų“.

Valstybės injekcija

Pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo, kuriame pritarta koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planui, S. Skvernelis spaudos konferencijoje žurnalistams teigė, kad situacija keičiasi nuolat, o priemonės gali būti koreguojamos, atsižvelgiant į pokyčius.

„Darome viską, kad būtų išsaugotos darbo vietos ir gyventojų pajamos. Mums tai yra svarbiausias prioritetas“, – sakė jis.

Finansų ministras Vilius Šapoka tikino, kad su tokia situacija dėl koronaviruso Lietuva susiduria pirmą kartą. „Su tokio pobūdžio grėsme susiduriame pirmą kartą, tad ir atsakas turi būti atitinkamas.

Kiekvienas atsakingas politikas, verslininkas, bankas, pilietis galės reaguoti.

Sveikatos apsaugai dedikuota 500 mln. eurų, darbo vietų išsaugojimui – 500 mln. eurų, jei darbdavys skelbia prastovą, valstybė padengia 60 proc. darbuotojo atlyginimo, bet ne daugiau nei minimali mėnesinė alga.

Padėti verslui išsaugoti likvidumą skirta taip pat 500 mln. eurų, skatinti ekonomikai bus skirta 1 mlrd. eurų. Yra sukurtas ir paramos fondas. Kiekvienas gyventojas gali aukoti lėšas viruso plitimo rizikai finansuoti“, – sakė V. Šapoka.

2,5 mlrd. eurų plane numatoma užtikrinti reikiamus resursus efektyviai sveikatos ir visuomenės apsaugos sistemų veiklai, padėti išsaugoti darbo vietas ir pajamas, padėti verslui išsaugoti likvidumą ir skatinti ekonomiką.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/skvernelis-apie-plana-ekonomikai-tai-neturi-precedento.d?id=83782575